Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 9d. 14:55

Vilniuje ir Kaune dvikalbis spektaklis „TITRAI/SUBTITLES“ pateiks kitokį požiūrį į migracijos temą

Darius Lukas Piraitis ir Gintaras Varnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darius Lukas Piraitis ir Gintaras Varnas

Teatras „Utopia“ lapkričio 25 (Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Vilniuje) ir 27 (Kauno valstybiniame dramos teatre) dienomis kviečia į ką tik iš sausakimšų Londono salių grįžusią šio sezono naujieną „TITRAI/SUBTITLES“. Tai – jauno režisieriaus Dariaus Luko Piraičio sukurta ir režisuota pjesė, nagrinėjanti šiuo metu itin aktualias migracijos, jauno žmogaus tapatybės problemas. Spektaklis vaidinamas lietuvių ir anglų kalbomis su subtitrais.

Tarp Londono ir Vilniaus gimusi dvikalbė pjesė draugėn subūrė perspektyvių  jaunosios kartos lietuvių ir britų aktorių kontingentą: Davidą R. Butlerį, Miglę Polikevičiūtę, Mirandą Shrapnell ir  Martyną Nedzinską. Migruojanti trupė kūrybines paieškas ir pirmąsias repeticijas pradėjusi Londone, o vėliau pratęsusi Vilniuje, spektaklio premjerą taip pat pristatė tarptautiniu mastu. Spektaklį  išvydo ne tik Lietuvos, bet ir Londone esančio Courtyard teatro gerbėjai.

Režisierius savo žiūrovui siūlo pažvelgti kitapus statistinės istorijos apie sunkią migranto, plušančio Jungtinės Karalystės fabrikuose, dalią. Tai pasakojimas apie  jauną žmogų, kuris, prasiskynęs kelią į sėkmę, tapo vienu perspektyviausių angliškų detektyvinių romanų autoriumi šalyje. Artėjant antrosios Jacobo knygos pasirodymui, leidykla spaudžia jauną vyrą paviešinti savo asmeninio gyvenimo faktus bei įvykius, kurie būtų panaudoti romano reklaminei kampanijai. Košmariški sapnai ir  blaškymasis tapatybės labirintuose Jacobą priverčia prisiminti savo kilmę, gimtąją lietuvių kalbą ir kadaise išverstą tikrąjį vardą – Jokūbas.  Blaškydamasis tarp viešumos ir pasitraukimo iš literatūros pasaulio Jacobas žengia visiems netikėtą ir sukrečiantį žingsnį...

Šį unikalų ir intriguojantį teatro „Utopia“ spektaklį „TITRAI/SUBTITLES“ žiūrovai gali pamatyti Vilniuje lapkričio 25 dieną 19 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre ir Kaune 27 d. 18 val. Kauno valstybiniame dramos teatre. Bilietus platina TIKETA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/