Vilniuje skambės odė puikiems naujiems kūnams

Rugsėjo 22 dieną, 18 ir 20 val., „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje – puiki proga pamatyti korporatyvinę distopiją / probiotinę ekotopiją balsams „Puikus naujas kūnas“, rašoma „Operomanijos“ pranešime spaudai.
„Puikus naujas kūnas“
„Puikus naujas kūnas“ / Martyno Aleksos nuotr.

Šis kūrinys, įtrauktas į šių metų Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ Lietuvos teatro vitriną, – netikėtas dviejų ekscentrikų, kompozitoriaus Arturo Bumšteino ir menininko Žygimanto Kudirkos, bendradarbiavimo rezultatas. Autorių tandemą dar netikėčiau papildo ir kūrinį atliksiantis valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras.

„Puikus naujas kūnas“ – tai socialinę kritiką, mokslinę fantastiką ir absurdo žanrą sujungiantis darbas, pasakojantis apie visada problemišką žmogaus santykį su savo kūnu bei įvairių industrijų kuriamų iliuzijų išprovokuotą polinkį socialiniuose tinkluose jį lyginti su daugybe kitų.

Kūrinys grįstas kompozitoriaus A.Bumšteino sukonstruotomis hipnotiškomis, daugiabalsėmis sutartinėmis. Jos veikia tarsi anestetikas besigulant po „grožio peiliu“, nukeliantis į gilios narkozės iššaukiamą sapną. Pasirodymo metu galbūt iškils pranašiška vizija, kurioje ateities žmonija galiausiai ras būdų išsliuogti iš vis netenkinančių savų biologinių kūnų ir įsitaisyti „puikius naujus“.

Ž.Kudirka, kviesdamas į korporatyvinę distopiją, poetiškai ispėja: „Sutartinės pavilios jus tarsi laumių dainos skaitmeninės, į išmanųjį mišką ves kaip GPS, bet neparodys išėjimo“.

„Sarkastiški Ž.Kudirkos tekstai, susipynę su semantiškai gana nutolusiomis autentiškų sutartinių principais grįstomis melodijomis sukūrė netikėtą derinį, tad įtraukė ir šiek tiek provokavo“, – portale mic.lt rašė Justina Paltanavičiūtė.

„Kaip tikri reklamos agentai pažada kaip tik tai, ko iš esmės visi labiausiai trokštame – susikurti patvaresnę, gražesnę ir laimingesnę savo pačių būtį“, – žurnale „Krantai“ yra rašiusi Rima Jūraitė.

„Puikiame naujame kūne“ Ž.Kudirka debiutavo kaip teatro dramaturgas bei už šį darbą buvo nominuotas svarbiausiam šalies profesionaliojo scenos meno apdovanojimui „Auksiniam scenos kryžiui“. Šis scenai skirtas kūrinys atvėrė ir naują kryptį Ž.Kudirkos meninėje veikloje – kurti teatrui.

„Po šio kūrinio teatras ir čiupo mane už pakarpos. Po jo sudalyvavau dramaturgų rezidencijose Madride, Briuselyje ir Berlyne. Tad greitai mane įtraukė teatro pasaulis ir kol kas esu labai entuziastingai nusiteikęs. Man patinka teatre, jo didesnis maštabas“, – interviu žiniasklaidai minėjo Ž.Kudirka.

Tad rugsėjo 22 d. labai kviečiame spektaklyje apsilankyti vilniečius ir miesto svečius! O į šį „Sirenų“ Lietuvos teatro vitrinos renginį taip pat atvyks ir užsienio festivalių bei meno kuratorių ir kritikų, kurie, tikimasi, atvers kūriniui tarptautinius vandenis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos