Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 25d. 17:44

Venecijos meno bienalės laureatė L.Lapelytė festivaliui „Sirenos“ sako 5 „taip“ ir vieną „ne“

Lina Lapelytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lina Lapelytė

Menininkė, viena iš operos-performanso „Saulė ir jūra (Marina)“ kūrėjų ir Venecijos meno bienalės laureatė Lina Lapelytė sako, kad šiandien tikėtis atsakymų, kuriuos būtų galima vadinti „tiesa“ – neįmanoma. Todėl iš jos teatro festivalis „Sirenos“ išgirdo 5 „taip“ ir 1 „ne“.

L.Lapelytė su „Sirenomis“ pasikalbėjo apie kiniškus maudymosi kostiumus Venecijoje apdovanotoje operoje-performanse „Saulė ir jūra (Marina)“, ryšio palaikymą per socialinius tinklus, mokinius ir mokytojus.

VIDEO: #TiesaKlaida 5 „taip” ir 1 „ne” iš kompozitorės Linos Lapelytės #Sirenos2019

Operatorė: Alvita Daukantaitė

16-asis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ prasideda šiandien ir vyks iki spalio 13 dienos. Festivalio tarptautinėje ir lietuviškoje programoje žiūrovai išvys net 19 spektaklių, iš viso „Sirenose“ – per 30 įvairių renginių, tarptautinis Baltijos dramos forumas ir konferencija, o taip pat – diskusijos, spektaklių aptarimai, koncertai, performansai ir viešai eksponuojami sukurti meno kūriniai, nepatekę į spektaklius. Juos teatro mėgėjai išvys „Sirenų“ klube, erdvėje menui „Kablys + Kultūra“.

Visi festivalio spektakliai ir programa yra čia.

„Tiesa/Klaida“ – tai iš gerų paskatų „Sirenų“ inicijuotas manipuliatyvus vaizdo pokalbis, kuriame kalba rašytojai, teatro režisieriai, aktoriai, scenografai, filosofai, kompozitoriai, muzikos atlikėjai. Tai komentarai apie mūsų ryšius, kasdienybę, skirtingas kartas, mokytojus ir mokinius, jų tarpusavio ryšius, socialinius tinklus, teatrą ir tai, kas greta jo. Šie pokalbiai glaudžiai susiję su teatro festivalio spektaklių nagrinėjamomis temomis.

Festivalio tarptautinę programą ir bilietus rasite čia. Festivalio Lietuvos teatro vitrinos programą ir bilietus rasite čia.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai