Dabar populiaru
Publikuota: 2016 birželio 8d. 22:34

Art Vilnius’16 lankytojus stebins inovatyvia fotografijos darbų pateikimo forma

Parodos nuotrauka
Donato Stankevičiaus nuotr. / Parodos nuotrauka

Kauno fotografijos galerija tarptautinėje meno mugėje Art Vilnius’16 pristato Donato Stankevičiaus darbus iš ciklo „Seni vairuotojai“ (2013–tebetęsiamas).

Jau bekuriant šį ciklą, dvylikos portretų rinktinė 2014 metų rudenį buvo eksponuota Niujorko meno festivalyje „Photoville“, o 2015 m. Fotografijos festivalyje „Photo Auckland“ Naujojoje Zelandijoje, tačiau Lietuvoje šie darbai bus rodomi pirmą kartą. Projektą sudaro originalūs kino formato fotografiniai portretai su garbaus amžiaus vairuotojais bei jų senais automobiliais.

Donato Stankevičiaus nuotr./Parodos nuotrauka
Donato Stankevičiaus nuotr./Parodos nuotrauka

Fotografinių ir kino kadrų sugretinimas tiek fizine, tiek mąstymo prasme čia pasirinktas tikslingai – siekiant sukurti realiai patirtą įspūdį, kuomet vieną akimirką pamatytas, o kitą jau išnykęs vaizdas tampa mąstymo objektu ir po kiek laiko vėl iškyla atmintyje. Tas vaizdas įsimena tarsi ryškus kino filmo kadras.

Iš pirmo žvilgsnio paprastas fotografinis objektas – senolis ir jo automobilis šalia garažo, stovėjimo aikštelėje ar kieme – iš tiesų yra subtiliai daugiasluoksnis. Savo kūryboje visuomet ne tiesmukai gvildenantis socialines temas D. Stankevičius ir šįkart pasirenka ne šiaip marginalus, galinčius iškart patraukti dėmesį savo drastišku keistumu, o Lietuvos fotografijoje visiškai neišeksplotuotą ir netipišką motyvą. Kaip ir ankstesniuose projektuose,

KTU archyvo nuotr. /Donatas Stankevičius
KTU archyvo nuotr. /Donatas Stankevičius

menininkui itin svarbus žmogaus santykis su jį supančia aplinka ir jų tarpusavio sąveika, fiksuojamojo vidinės būsenos atskleidimas. Vairuotojai fotografuojami kuomet kelionė jau yra pasibaigusi, variklis išjungtas: aplinkoje, į kurią sugrįžus iš šių dienų šurmulio senas vairuotojas jaučiasi saugus ir gali pagaliau nugrimzti į save. Senolio kelis dešimtmečius turimas automobilis – tai lyg jo savasties dalis, tarsi šeimos narys: prisijaukintas, brangus, kuriam net pasenus, reikia juo rūpintis. Tai rodo ne tik žmogaus prieraišumą, lojalumą, atsakomybės jausmą, bet ir kalba apie vertybių skalę apskritai.

Donato Stankevičiaus nuotr./Parodos nuotrauka
Donato Stankevičiaus nuotr./Parodos nuotrauka

Žiūrovų laukia unikali ir inovatyvi parodos darbų pateikimo forma. Portretai eksponuojami visiškoje tamsoje. Žiūrovams patiems, pasinaudojus specialiu apšvietimu ir atrandant fotografinius vaizdinius, skatinama jų vizualinė atmintis. Taip pat tai būdas susipažinti ir įsigilinti į netipišką lietuviškoje fotografijoje motyvą ir vidinės būsenos fiksavimą.

Meno mugė vyks birželio 9–12 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius). Kauno fotografijos galerijos stendas 3.07 (3 salė).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas