Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2017 05 30, 12:10

Išdalinti Lietuvos kino operatorių apdovanojimai „Ąžuolas 2017“

Aštuntąjį kartą Lietuvos kino operatorių asociacija (LAC) Šv. Kotryno bažnyčioje surengė „Ąžuolo“ apdovanojimus. Renginio metu įvertinti ir apdovanoti geriausi praėjusių metų kino operatoriai bei nusipelnę kino bendruomenės atstovai, teigiama išplatintame pranešime.
Lietuvos kino operatorių apdovanojimai „Ąžuolas 2017“
Lietuvos kino operatorių apdovanojimai „Ąžuolas 2017“ / Vytauto Juozėno nuotr.

„Kino operatoriaus profesija yra be galo kompleksiška, bet taip pat telkianti ir vienijanti visą filmavimo komandą. Itin svarbu, jog „Ąžuolo“ apdovanojimai skirti ne tik operatoriams – tai šventė visiems, nuo kurių priklauso geras kino operatorių darbas. Dėkoju, kad esate čia šiandien, kad dirbame kartu visus metus ir linkiu išlinkti vieningais“, – ceremonijos metu kalbėjo Lietuvos kino operatorių asociacijos pirmininkas Simonas Glinskis.

„Ąžuolo“ apdovanojimas už geriausią metų kino operatoriaus darbą lietuvių kine įteiktas operatoriui Sauliui Lukoševičiui (filmas „Ateljė „Rojaus drabužiai“, rež. Albina Griniūtė). „Už subtilų filmo vaizdą ir sugebėjimą kūrybiškai sujungti meninius bei techninius sprendimus“, – apdovanojimą paskelbė operatorius Rimvydas Leipus. Tūkstančio penkių šimtų eurų prizą nugalėtojui įsteigė asociacija LATGA.

Dėl „Ąžuolo“ apdovanojimo taip pat varžėsi operatoriai Audrius Kemežys (filmas „Moteris ir ledynas“, rež. Audrius Stonys), Kristina Sereikaitė (filmas „Šaltos ausys“, rež. Linas Mikuta) ir Linas Dabriška (filmas „Šventasis“, rež. Andrius Blaževičius).

„Šiemet visi nominuoti kino operatoriai buvo verti pagrindinio prizo. Jie turi visas kompleksiškai profesijai reikalingas savybes – puikų amato išmanymą, kūrybiškumą, sugebėjimą vaizdu atskleisti filmo dramaturgiją ir pakelti filmą į kitą lygmenį“, – kalbėdama apie darbą renkant „Ąžuolo“ nugalėtoją pasakojo žiuri pirmininkė Neringa Kažukauskaitė.

„Gilės“ apdovanojimą už geriausią jaunojo kino operatoriaus darbą atsiėmė operatorius Jevgenij Tichonov (filmas „Šimtą kartų tvirtesni nei plienas“, rež. Jevgenij Tichonov). Tūkstančio eurų prizą nugalėtojui įsteigė audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA.

„Tikime, kad iš šios gilės ąžuolų girioje išaugs tvirtas medis, savo šakomis atlaikysiantis didelius vėjus“, – įteikdamas statulėlę sakė operatorius Ramūnas Greičius.

„Ąžuolų“ komisijos pirmininkė kino kritikė Neringa Kažukauskaitė operatoriui Nojui Drąsučiui (filmas „Žeme“, rež. Tadas Šlajus) įteikė paskatinamąjį prizą „už paveikiai sukurtą filmo atmosferą ir drąsą ją įgyvendinant“. Apdovanojimui „Gilė“ taip pat buvo nominuoti operatoriai Linas Žiūra (filmas „Gyvenimas yra gražus ir niekada nesibaigia“, rež. Saulė Bliuvaitė) ir Zbigniev Bartoševič (filmas „Šaknys karčios“, rež. Domas Petronis)

„Ąžuolu“ už kūrybinius gyvenimo pasiekimus pagerbta kino studija „Mėgėjas“ ir jos įkūrėjai Vitolis Laumakys ir Adolfas Morėnas. Kėdainiuose 1962 metais įkurta studija „Mėgėjas“– viena pirmųjų mėgėjiško kino studijų Lietuvoje. Per penkis dešimtmečius čia buvo sukurta beveik šimtas trumpametražių filmų, o 2013 metais filmų kolekcija pripažinta nacionalinės reikšmės dokumentu ir įrašyta į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą. Studijos įkūrėjai aktyviai dirba iki šiol – skaitmenina savo filmų archyvą. Apdovanojimą įteikė režisierius Audrius Antanavičius ir operatorius Eitvydas Doškus apie šią studiją sukūrę filmą „Mėgėjai“.

Operatorių dėkingumo prizas atiteko Audronei Trukanaitei – fotoprocesų, spalvotyros ir kino technologijos dėstytojai, išugdžiusiai ne vieną garsių kino operatorių kartą. Apdovanojimą įteikė kino operatorius ir režisierius Kornelijus Matuzevičius. „Jaunimui iš savo patirties norėčiau palinkėti visada siekti ir išnaudoti pasitaikiusius šansus“, – atsiimdama statulėlę sakė Audronė Trukanaitė.

Šiemet tarptautinę pdovanojimų komisiją sudarė: režisierius Gytis Lukšas, režisierius ir operatorius Kornelijus Matuzevičius, kino kritikė Neringa Kažukauskaitė, operatoriai Vilius Mačiulskis ir Klausas Fuxjägeris. Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusią ceremoniją vedė Andrius Rožickas ir pasirodė kompozitoriaus ir dainų autoriaus Domo Strupinsko grupė. Lietuvos teatro, kino ir muzikos kiemelyje vykusioje šventėje grojo „Lapkričio dvidešimtosios orkestras“, o Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai operatoriai surengė savo apdovanojimus – dėkojo už pagalbą kino industrijos atstovams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą