Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Malagos vyskupija supyko dėl gatvės menininko Invader palikto darbo

Invader sukurta mozaika Malagoje
space-invaders.com nuotr. / Invader sukurta mozaika Malagoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Malagos vyskupija siekia pašalinti Prancūzijos „miesto akupunktūristu“ save vadinančio gatvės menininko Invader kūrinį, kurį jis be leidimo paliko ant jos pastato, rašo „The Guardian“.

Vaizdo žaidimuose įkvėpimą randantis prancūzų menininkas teigia sukūręs beveik 3,5 tūkst. darbų 71 mieste visame pasaulyje. Savo svetainėje jis rašo, kad 1998 m. pradėtas „Space Invader“ projektas yra „apie meno išlaisvinimą nuo įprastinių jo nusavintojų, kuriais gali būti muziejai ir institucijos. Kartu tai ir apie „Space Invaders“ išlaisvinimą iš vaizdo žaidimų ekranų ir jų atvedimą į mūsų fizinį pasaulį“.

Naujausias jo pikselinis darbas – flamenko šokėja – sulaukė piktos vyskupijos reakcijos. Bažnyčios atstovai pareiškė nedavę leidimo ant jų pastato sienos palikti mozaiką.

„Malagos vyskupas neabejoja darbo menine kokybe, – teigia vyskupija. – Bet jis mano, kad pastato fasadas, kuris yra kultūros vertybė ir yra saugomas įstatymo, nėra tinkama vieta jam.“

Vyskupija paprašė miesto valdžios mozaiką pašalinti ir pavadino menininko darbą „vizualine pastato tarša“.

Malagos meras Francisco de la Torre sakė, kad bus tariamasi su kultūros departamentu. Nors pažadėjo „padaryti viską, ko prireiks“, jis pridūrė, kad į mozaiką galima žvelgti kaip į pripažinto menininko darbą, kuris turi vertės ir gali atnešti naudos miestui.

Kultūros departamento atstovė Monsalud Bautista sakė, kad Invader paliko dar vieną savo darbą ant įstatymu saugojamo pastato mieste ir dėl to yra pradėtas tyrimas. Jos teigimu, bet kokie veiksmai su saugomu pastatu be tinkamų leidimų gali užtraukti bausmes.

Visgi net jeigu ir bus pripažinta, kad menininkas turėtų sulaukti bent jau baudos, tai padaryti bus sunku. Invader save vadina NLM – Nenustatytu Laisvu Menininku – ir savo tapatybę slepia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 mozaika Malaga