Klaipėdos uostas atidarė pirmąją Lietuvoje žaliojo vandenilio stotį. Novatoriškas projektas žymi naują etapą Lietuvos energetiniame gyvenime ir atvers galimybes aplinkai draugiškais degalais pildyti lengvuosius automobilius ir sunkųjį transportą. Šis projektas – naujos, aplinkai draugiškesnės transporto ekosistemos pradžios taškas.
„Prieš kelerius metus žaliasis vandenilis Klaipėdos uoste buvo tik vizija, drąsi svajonė, nedavusi ramybės ir kvietusi leistis į kelionę nepramintu keliu. Šis kelias nebuvo paprastas – daug kur buvome pradininkai, sprendėme klausimus, į kuriuos, atrodė, atsakymų dar nėra surasta, tačiau leido sukaupti neįkainojamą patirtį. Šiandien atveriame pirmąją Lietuvoje žaliojo vandenilio bazę ir žengiame į naują energetikos etapą. Klaipėdos uostas visada jungė vandens ir sausumos kelius, o dabar tampa vieta, kur gimsta ateities energetikos sprendimai ir žalioji transformacija“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
00:08
05:40
00:37
43:22
31:21
04:52
02:37
04:32
49:11
05:43
01:46:14
18:26
18:37
02:04
02:37:50