2015 01 19

„Raptors“ krito paskutinėmis mačo sekundėmis, Jonas Valančiūnas nežibėjo

Keturioliktą pralaimėjimą 40-ose NBA reguliariojo sezono rungtynėse – antrą nesėkmę iš eilės namuose – patyrė trečiąją vietą Rytų konferencijoje užimantis Jono Valančiūno atstovaujamas „Toronto Raptors“ klubas.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Sekmadienį 19,8 tūkst. žiūrovų akivaizdoje „Raptors“ krepšininkai 93:95 (14:21, 22:29, 35:14, 22:31) turėjo pripažinti devintojoje pozicijoje Vakarų konferencijoje esančios „New Orleans Pelicans“ (20 pergalių ir 20 pralaimėjimų) komandos pranašumą.

Svečių komanda vertėsi be pagrindinių žaidėjų Anthony Daviso ir Jrue Holiday, tačiau tai nesutrukdė jiems sėkmingai žaisti per pirmąją rungtynių dalį, po kurios jie pirmavo rezultatu 50:36.

Po didžiosios petraukos kanadiečiai vijosi svečius ir galiausiai pasivijo rungtynių pabaigoje.

DeMaras DeRozanas baudų metimais likus žaisti 42 sekundes išlygino rezultatą, tačiau paskutinis žodis vis dėlto priklausė Tyreke'ui Evansui.

Pergalę „Pelicans“ komandai lėmė būtent jo metimas iki mačo pabaigos likus žaisti 1,6 sekundės.

Ketvirtojo kėlinio viduryje J.Valančiūnas sugrįžo į aikštelę ir ten greičiausiai būtų praleidęs visą likusį laiką iki mačo pabaigos, tačiau po kelių pralaimėtų dvikovų gynyboje ir vangaus žaidimo puolime aukštaūgis greitai sugrįžo ant suolo bei į aikštę vėl išėjo tik paskutinę lemiamo ketvirčio minutę.

Starto penkete rungtyniavęs J.Valančiūnas arenos šeimininkams pelnė 6 taškus, po krepšiais atkovojo 7 (1 – puolime) bei perėmė 1 kamuolį, blokavo 2 varžovų metimus, po dukart suklydo ir prasižengė. Per 28 žaidimo minutes J.Valančiūnas pataikė 2 dvitaškius iš 5 bei realizavo abu baudų metimus.

22 taškus į svečių krepšį įmetė DeMaras DeRozanas, 17 – Louisas Williamsas, 16 – Greivis Vasquezas, 14 – Amiras Johnsonas (10 sugriebtų kamuolių), 10 – Patrickas Pattersonas, 8 – Kyle'as Lowry.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo T.Evansas (26 tšk.), Alexis Ajinca (22 tšk.), Ericas Gordonas (14 tšk.), Omeras Ašikas (11 tšk.), Ryanas Andersonas (9 tšk.) bei Jimmeras Fredette'as (7 taškai).

Iki sekmadienio rungtynių „Pelicans“ krepšininkai NBA čempionatuose Toronto komandai buvo pralaimėję šešis mačus iš eilės.

„Raptors“ ekipa laimėjo vos dvejas iš devynių pastarųjų NBA reguliariojo sezono rungtynių.