2022 10 28

Antausį Kaune pamiršusi „Barca“ smaginosi prieš vienus Eurolygos favoritų

Kaune prieš „Žalgirį“ praėjusią savaitę pralaimėjusi „Barcelona“ (3-2) atsitiesė žaisdama namuose. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Eurolygos rungtynėse 74:56 (21:21, 22:8, 18:12, 13:15) sutriuškino vieną turnyro favoričių Milano „Olimpia“ (3-2) ekipą.
„Barcelona“ krepšininkai
„Barcelona“ krepšininkai / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Intriga rungtynėse laikėsi tik pirmajame kėlinyje, kuris baigėsi lygiu rezultatu 21:21.

Tačiau per kitus ketvirčius „Barca“ pajungė aukščiausią pavarą gynyboje ir visiškai uždusino varžovus iš Italijos.

Antrame ketvirtyje per daugiau nei šešių minučių atkarpą „Olimpia“ pelnė tik 2 taškus, o tuo pasinaudoję katalonai spurtavo 16:2 ir įpusėjus rungtynėms užtikrintai pirmavo 43:29.

Kelių link „Barcos“ krepšio „Olimpia“ nerado ir trečiajame kėlinyje, kai nepelnė taškų beveik keturias minutes, o Oriolui Pauli pelnius taškus aidint kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai katalonai užbaigė ketvirtį triuškindami varžovus 61:41.

Neatkūrė intrigos „Olimpia“ ir paskutiniame kėlinyje, kurio metu skirtumas tarp komandų kone visą laiką viršijo 20 taškų.

Puikiai rungtyniavusiems katalonams neprireikė ir solidesnio Roko Jokubaičio indėlio. Lietuvis per beveik 14 minučių sukrapštė 3 taškus (1/3 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, trissyk prasižengė ir surinko vos 1 naudingumo balą.

Košmariškai puolusi „Olimpia“ per antrą-ketvirtą kėlinius įmetė tik 35 taškus. „Dizaineriai“ pataikė tik 4 tritaškius iš 20 ir suklydo daugiau kartų (13) negu atliko rezultatyvių perdavimų (12). Tik vienas Milano žaidėjas įmetė dviženklį taškų skaičių (Brandonas Daviesas – 18).

Trečią kartą laimėjusi „Barcelona“ pasivijo pagal pergales „Olimpia“, Vitorijos „Baskonia“ ir Berlyno ALBA – šios keturios komandos dalinasi 5-8 vietas.

„Barcelona“: Mike'as Tobey 13 (7 atk. kam.), Cory Higginsas 11, Tomašas Satoransky 9 (6 atk. kam.).

„Olimpia“: Brandonas Daviesas 18 (9/15 dvit., 6 atk. kam.), Billy Baronas ir Devonas Hallas po 7.