2021 03 11

CSKA grįžo iš gilios duobės, bet Maskvoje lemiamus kirčius sudavė „Olimpia“ amerikietis

Praėjusią savaitę sutriuškinti Stambule, šįkart Maskvos CSKA (18-10) krepšininkai gavo skaudžią pamoką ir namuose – Dimitrio Itoudžio auklėtiniai 76:84 (10:30, 24:17, 21:23, 21:14) nusileido Milano „Olimpia“ (19-10) ekipai.
Kevinas Punteris
Kevinas Punteris / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

CSKA prieš savaitę net 70:100 išvykoje pripažino „Anadolu Efes“ pranašumą, o šio vakaro rungtynių pradžioje atrodė, kad scenarijus pasikartos – įspūdingai startavę svečiai iš Milano po pirmojo kėlinio turėjo net 20 taškų persvarą (30:10).

Nepaisant košmariškos pradžios, maskviečiai sugebėjo pakovoti dėl pergalės.

Tornikė Šengelija per antrąjį ketvirtį pelnė 11, o Mike'as Jamesas – 9 taškus, o CSKA vienu metu atsiliko tik penkiais taškais (34:39). Tiesa, įspūdingai pirmąją rungtynių pusę užbaigus Kevinui Punteriui, „Olimpia“ vėl turėjo dviženklę persvarą (47:34). K.Punteris per pirmuosius du kėlinius pelnė 17 taškų.

Po ilgosios pertraukos CSKA buvo priartėjusi iki šešių taškų (46:52), bet milaniečiai tritaškiais vėl nurūko į priekį ir ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmavo įtikinamai (72:55).

D.Itoudžio kariauna dar bandė kabintis, kai surengė spurtą 13:2 ir paliko varžovams tik 6 taškus (68:74), bet Ettore Messinos vyrai per likusį laiką arčiau oponentų neprisileido ir iškovojo pergalę.

Nugalėtojus link pergalės tempė nuostabiai rungtyniavęs K.Punteris. Jo kraityje – net 32 taškai (4/7 dvit., 5/9 trit., 9/9 dvit.) ir 28 naudingumo balai. Tai – rezultatyviausios ir trečios pagal naudingumą „Olimpia“ amerikiečio rungtynės Eurolygoje.

K.Punteris tapo tik devintuoju žaidėju, Eurolygoje šį sezoną įmetusiu bent 30 taškų.

CSKA neišgelbėjo net ir rezultatyviai žaidęs Mike'as Jamesas bei geriausias rungtynes su raudona Rusijos klubo apranga sužaidęs Tornikė Šengelija.

Amerikietis įmetė 21 tašką (4/4 dvit., 3/12 trit., 4/4 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus, o kartvelas pelnė 20 taškų (5/6 dvit., 3/4 trit., 1/2 baud.), sugriebė 10 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 33 naudingumo balus.

T.Šengelijai tai naudingiausios rungtynės šį sezoną, o iki karjeros rekordo puolėjui pritrūko tik keturių balų.

Prieš rungtynes Maskvoje ypatingo dėmesio sulaukė Kyle'as Hinesas – septynerius metus CSKA praleidusiam centrui klubo prezidentas Andrejus Vatutinas įteikė matriošką su paties K.Hineso ir laimėtų Eurolygos taurių atvaizdais.

Laimėję Maskvoje E.Messinos auklėtiniai pakilo į antrąją Eurolygos vietą, CSKA krepšininkus nustumdami į trečiąją poziciją. Šios dvi komandos turnyre nusileidžia tik Šarūno Jasikevičiaus treniruojamai „Barcelonai“ (20-8).

CSKA: Mike'as Jamesas 21 (3/12 trit., 5 rez. perd.), Tornikė Šengelija 20 (10 atk. kam., 4 per. kam., 33 naud. bal.), Willas Clyburnas 10 (4/15 metimai).

„Olimpia“: Kevinas Punteris 32 (5/9 trit., 9/9 baud., 28 naud. bal.), Shavonas Shieldsas 14, Zachas LeDay 12.