TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

D.Motiejūnas atkovojo svarbų kamuolį, „Monaco“ atvėsino Turkijos komandą

„Monaco“ (13-10) klubas pristabdė pastaruoju metu puikią formą demonstravusį Stambulo „Anadolu Efes“ (9-14). Donato Motiejūno atstovaujama komanda Stambule iškovojo pergalę 80:78 (22:23, 17:20, 26:17, 15:18), o prie to svariai prisidėjo ir pats lietuvis.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Anadolu Efes“ ankstesniuose dviejuose turuose namuose sutalžė pirmojo Eurolygos trejeto komandas Bolonijos „Virtus“ (99:75) ir „Barcelona“ (98:74).

„Monaco“ turėjo pranašumą antrajame kėlinyje, bet spurtu 10:0 pirmąją rungtynių pusę užbaigę šeimininkai ilsėtis išėjo geresnių nuotaikų – jie pirmavo 43:39.

Trečiajame kėlinyje „Anadolu Efes“ pranašumas ūgtelėjo iki 8 taškų (47:39), bet atkarpą 14:2 laimėję monakiečiai nusvėrė svarstykles į savo pusę – jie ketvirtojo ketvirčio starte jau pirmavo 67:60.

Tada prasidėjo Shane'o Larkino šou. „Anadolu Efes“ mažylis iki ketvirtojo kėlinio žaidė tik 13 minučių ir buvo pelnęs vos 4 taškus, bet degant padams amerikietis pelnė 10 taškų iš eilės ir artino savo komandą prie varžovų (70:72).

„Monaco“ dar sykį sugebėjo susikurti 7 taškų pranašumą (77:70), bet Dereko Williso ir Rodrigue'o Beaubois tritaškiai iš varžovų persvaros likus 36,7 sek. paliko vos tašką – 76:77.

Iniciatyvos Monako komandos atakos metu ėmėsi Mike'as Jamesas. Gynėjo metimas buvo netikslus, bet labai svarbų kamuolį puolime nusiėmė D.Motiejūnas. Lietuvis perdavė jį Elie Okobo, o varžovams prasižengus prieš prancūzą, šis sumetė baudas ir nutolino „Monaco“ likus 9,4 sek. – 79:76.

„Anadolu Efes“ dar bandė gelbėti R.Beaubois, bet prancūzas iš pradžių pataikė užmindamas tritaškio liniją, o paskutinę akimirką jo mestas tritaškis tikslo nepasiekė.

D.Motiejūnas nugalėtojams per beveik 17 minučių pelnė 7 taškus (2/3 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo keturias pražangas ir surinko 15 naudingumo balų.

Naudingumu lietuvis savo komandoje nusileido tik E.Okobo (17).

„Anadolu Efes“: Rodrigue'as Beaubois 15, Shane'as Larkinas 14 (5 rez. perd.), Derekas Willisas 13, Elijah Bryantas 12.

„Monaco“: Elie Okobo ir Mike'as Jamesas (6/14 met.) po 16, Jordanas Loydas 14 (4/8 trit.), Alpha Diallo 11 (9 atk. kam.).