2023 02 03

Slogus vakaras Kaune: „Žalgirs“ neprilygo Ž.Obradovičiaus vyrams

Kauno „Žalgirio“ krizė gilėja. Lietuvos bronziniai prizininkai penktadienio vakarą namuose sužaidė vieną blankiausių mačų šį sezoną ir savų sirgalių akivaizdoje 74:88 kapituliavo prieš Belgrado „Partizan“. Tai buvo jau trečias Kazio Maksvyčio auklėtinių pralaimėjimas Eurolygoje iš eilės.

„Žalgirį“ pražudė labai silpna pirma rungtynių pusė. Kevino Punterio ir Ioannio Papapetrou užkurti serbai šovė į priekį, o pernelyg daug antrųjų šansų varžovams suteikę žalgiriečiai vis labiau atsiliko.

Antrojo kėlinio viduryje po K.Punterio tritaškio „Partizan“ įgijo net 22 taškų pranašumą, o įpusėjus dvikovai svečiai pirmavo 17 taškų persvara.

Po pertraukos kauniečiai pradėjo kur kas lengviau rinkti taškus, vien per trečią kėlinį nukirpo 10 taškų ir atrodė, kad grįžta į rungtynes.

Lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo turėdamas 7 taškų deficitą, tačiau tada Dante Exumas ir Alenas Smailagičius pelnė šešis taškus be atsako ir pasivyti stipriai nuvažiavusio traukinio šeimininkai jau neįstengė.

„Žalgiriui“ Ignas Brazdeikis pelnė 17 taškų, Laurynas Birutis ir Rolandas Šmitas pridėjo 10.

Prieš šį mačą „Žalgiris“ buvo septintas, o „Partizan“ žengė 11-oje pozicijoje. Laimėję Kaune, Željko Obradovičiaus vyrai pagal pergalių skaičių susilygino su kauniečiais.

Visgi jei reguliaraus sezono pabaigoje abi komandos surinks vienodai taškų, aukštesnę vietą užims „Partizan“, nes laimėjo ir pirmąją tarpusavio akistatą namuose (87:76).

„Žalgiris“: I.Brazdeikis 17, R.Šmitas 10, L.Birutis 10, K.Hayesas 8 (2 blk.), E.Ulanovas 6 (5 rez. perd.), A.Polonara 5, T.Dimša 5, A.Butkevičius 5, L.Lekavičius 5, K.Lukošiūnas 3,

„Partizan“: I.Papapetrou 17, M.Lessortas 14, K.Punteris 14.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Partizan“ 74:88.

40 min. Rungtynės baigiasi. Trečias pralaimėjimas iš eilės...

37 min. Jamesas Nunnally pataiko iš toli ir vėl -20.

34 min. Tomas Dimša pataiko iš toli, bet deficitas jau pernelyg didelis. 61:76.

33 min. Penkioliktas „Partizan“ atkovotas kamuolys puolime ir Jamesas Nunnally pelno tris taškus. Dar viena žalgiriečių klaidą ir Zachas LeDay krauna iš viršaus. 56:72.

32 min. Alenas Smailagičius pataiko sudėtingą tritaškį. 54:67.

31 min. Kazys Maksvytis gauna techninę pražangą. Dante Exumas įmeta baudą, o po to dar ir pelno taškus iš atakos. 54:64.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Partizan“ 54:61.

28 min. Edgaras Ulanovas sutraukia du varžovus, atlieka perdavimą Kevarriusui Hayesu ir šis krauna iš viršaus. 52:58.

27 min. Luko Lekavičiaus flauteris, Arnas Butkevičius rezultatyviai užbaigia greitą ataką ir „Žalgirio“ deficitas po labai ilgos pertraukos sumažėja iki vienženklio – 50:58. Įpykęs Željko Obradovičius čiumpa minutės pertraukėlę.

26 min. Edgaras Ulanovas pataiko tritaškį. „Žalgirio“ arena užsikuria. 46:56.

25 min. Arnas Butkevičius pataiko iš toli. 43:54.

24 min. Puiki Igno Brazdeikio atkarpa. Veržiasi agresyviai ir kaire ranka pelno taškus iš po krepšio. „Žalgirio“ puolimas atrodo gerokai atsigavęs. Laurynas Birutis pelno taškus po gražaus Rolando Šmito perdavimo. 40:52.

23 min. Ioannis Papapetrou tritaškis. Laurynas Birutis atsako pataikymu iš po krepšio. 36:50.

22 min. Puiki trečio kėlinio pradžia. Edgaras Ulanovas atlieka gerą perdavimą Laurynui Biručiui ir šis renka dar du taškus. Lieka -13.

21 min. Rungtynes stebi 15 037 žiūrovai.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Partizan“ 30:47.

20 min. Pataiko Ignas Brazdeikis, bet tada gauname Dante Exumo tritaškį. Sunkus vakaras.

19 min. Achille Polonara pataiko iš toli, Ignas Brazdeikis prideda metimą silpnąja ranka iš po krepšio – 25:42.

18 min. Skaičiai švieslentėje vis auga, o kauniečiams ir toliau sunkiai sekasi tiek užpulti, tiek apsiginti. Kevinas Punteris... Dar vienas jo tritaškis. 20:42...

15 min. Dar vienas „Partizan“ tritaškis. Šį kartą pataiko Alenas Smailagičius. Kauniečių laivas stipriai skęsta – 19:34.

13 min. Kevarriusas Hayesas sumeta baudas.

12 min. Kevarriusas Hayesas krauna iš viršaus. 17:28. Visgi jau kitos atakos metu Zackas LeDay smeigia tritaškį – 17:31.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Partizan“ 15:26.

10 min. Lukas Lekavičius baudomis užbaigia pirmą kėlinį, bet gynyboje pirmąsias dešimt minučių sekėsi labai sunkiai.

9 min. Kevinas Punteris didina žalgiriečių deficitą iki dviženklės žymos. Laimei, kitoje aikštės pusėje dėjimu atsako Laurynas Birutis. 11:20.

8 min. Kauniečiai kol kas sunkiai renka taškus.

6 min. Serbai bėga į priekį. Iannis Papapetrou pataiko iš toli. Kazys Maksvytis ima minutės pertraukėlę. 9:18

4 min. Kevinas Punteris su Rolandu Šmitu apsikeičia tritaškiais – 7:9.

3 min. Ignas Brazdeikis sumeta baudas – 4:4.

2 min. Emocinga rungtynių pradžia, bet taškus rinkti sunkiai sekasi tiek vieniems, tiek kitiems. Pirmuosius taškus pelno Rolandas Šmitas. „Partizan“ irgi atsako pataikymu – 2:2.