2023 02 03

Željko Obradovičius Kaune pasakė, ką mano apie „Žalgirį“ ir karą Ukrainoje

Željko Obradovičius buvo įkaitęs Kaune iki maksimalaus raudonumo, bet tituluoto serbo treniruojami Belgrado „Partizan“ krepšininkai išsivežė pergalę, banguotose Eurolygos rungtynėse pranokę Kauno „Žalgirį“.

Pirmą kartą šį sezoną Kauno „Žalgirio“ arenos grindis mynė toks tituluotas Eurolygos žmogus.

Per daugiau nei tris dešimtmečius trunkančią trenerio karjerą 62 metų Ž.Obradovičius yra iškovojęs 9 Eurolygos čempionų titulus su penkiais skirtingais klubais, o iš viso savo kolekcijoje turi 63 trofėjus.

Ar jų bus šiais metais dar sunku pasakyti, nes „Partizan“ stumdosi vietos fronte su kita Belgrado komanda „Crvena zvezda“, o Eurolygoje tai vienas, tai kitas Serbijos klubas surengia geresnę rungtynių atkarpą.

Pastaruoju metu ant stipresnės bangos užsirito „Partizan“, į Kauną atvykęs po dviejų laimėtų rungtynių Eurolygoje, kur „Žalgiris“ išgyveno priešingą tarpsnį.

„Partizan“ prieš trylika metų yra pasiekęs Eurolygos finalo ketvertą, bet nuo 2014 metų nežaidė Eurolygoje, nukonkuruotas Adrijos lygoje „Crvena zvezda“, kol sugrįžo su didelėmis ambicijomis ir klubui rekordiniu biudžetu.

Penki legionieriai yra „Partizan“ lyderiai pagal rezultatyvumą, o penktadienio vakarą nuo pat rungtynių pradžios pradėjo dominuoti šeštasis. Ioannis Papapetrou šį sezoną pelno tik po 4,5 taško, bet graiko 7 taškai ir 4 atkovoti kamuoliai padėjo „Partizan“ atsiplėšti rungtynių pradžioje 20:9.

Viena diena daugiau pailsėti per dvigubą Eurolygos savaitę dėl anksčiau sužaistų rungtynių turėję „Partizan“ žaidėjai atrodė energingesni, tikslesni ir alkanesni pergalės.

Net ir po nokautuojančio starto (42:20) Ž.Obradovičius auklėjo savo auklėtinius dar labiau įraudęs nei K.Maksvytis.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Apie pusšimtis „Partizan“ atlydėjusių sirgalių, tarp kurių matėsi ir bent vienas su rusiškų klubų emblemomis, klausėsi, kaip „Žalgirio“ arena vieningai ir dažnai skanduoja Ukrainą palaikančias skanduotes ir tradicinę „Putin – chuilo“, bet aikštėje ilgai geriau jautėsi serbai.

Nors trečiajame kėlinyje žalgiriečiai surengė tikrą sukilimą ir aikštėje, ir 15 tūkst. sirgalių pripildytose tribūnose, Serbijos klubas atlaikė šį sukilimą dominuojančiu žaidimu ketvirtajame kėlinyje.

– Treneri, kokios jūsų mintys po rungtynių? – spaudos konferencijoje buvo paklaustas Ž.Obradovičius.

– Sunku žaisti, sunkios rungtynės, ypač dėl publikos ir dėl krepšinio, kurį „Žalgiris“ rodo šį sezoną.

Aš kalbėjau su treneriu po mačo ir sakiau, kad jis dirba puikų darbą šį sezoną.

Kalbant apie rungtynes – esu įsitikinęs, kad tikrai gerai žaidėme pirmajame kėlinyje. Per pertrauką kalbėjome, kad „Žalgiris“ tokia komanda, kuri bandys kovoti iki pabaigos ir jie tai ir padarė. Jie turi charakterį ir tai parodė. Mums teko keisti žaidimo ritmą ir sugrįžti į tai, kaip žaidėme pirmojoje dalyje.

Ketvirtajame kėlinyje pradėjome žaisti geriau gynyboje, taip, kaip rungtynių pradžioje. Be to, buvome išmintingi puolime. Svarbu, kad mes atkovojome daugiau kamuolių puolime (17-11). Atkovojome daugiau kamuolių puolime ir galime tuo didžiuotis. Žaidėme su dideliu noru. Manau, kad nusipelnėme pergalės, nes žaidėme gerai, ir noriu pasveikinti savo žaidėjus.

O taip pat didžiuojuosi, kad kiekvienose rungtynėse turime savo sirgalių, jie ir čia atvažiavo mūsų palaikyti.

– Sakėte, kad kalbėjotės su K.Maksvyčiu, kuris vis dar yra naujas treneris Eurolygoje, sakėte ir, kad „Žalgiris“ žaidžia gerą sezoną. Kas jums labiausiai patinka kalbant apie „Žalgirį“ ir trenerį?

– Jie tikrai žaidžia gerą krepšinį ir rodo charakterį, kuris visada labai svarbus bet kuriai komandai. Jie sužaidė daug gerų rungtynių, jie niekada nepasiduoda – man tai patinka. Tikrai linkiu jiems ko geriausio.

Treneris yra pirmus metus Eurolygoje (iš tiesų antrus, nes buvo ten su Klaipėdos „Neptūnu“, – red.), bet rodo aukštą kokybę kaip treneris: atlieka daug analizių, skautinimo. Puikus darbas.

– Rungtynėse buvo daug Ukrainą remiančių skanduočių, arenoje buvo ir ukrainiečių. Ką galėtumėte pasakyti jiems, jau daugiau nei 11 mėnesių kenčiantiems nuo rusų bombų?

– Aš nuo pat pradžių kalbėjau, kad man labai gaila, kad tokie dalykai vyksta. Aš norėčiau, kad rytoj viskas pasibaigtų. Žmonės kenčia, visi kenčia.

Karas yra baisiausia, kas gali nutikti pasaulyje. Negaliu įsivaizduoti, kokia sunki padėtis ten yra žmonėms. Tikrai tikiuosi, kad žmonės, kurie sprendžia, labiau pagalvos ir sustabdys šią labai labai sudėtingą situaciją.