2008-11-12 14:26

„TEO“ sutriuškino slovakes

Henrikas Pesliakas, Alfredas Pliadis
Trečiadienį namų rungtynėmis su Slovakijos Košicės „Maxima Broker“ krepšininkėmis Vilniaus „TEO“ moterų ekipa baigė pirmąjį Eurolygos grupių turnyro ratą. Nors iki didžiosios pertraukos kova vyko taškas į tašką, antroje rungtynių dalyje vilnietės tiesiog sutriuškino Slovakijos čempiones – 72:49 (12:10, 13:15, 26:12, 21:12)
Vilnietės iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės ir tapo grupės lyderėmis
Vilnietės tapo grupės lyderėmis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvos komanda rungtynes pradėjo trimis legionierėmis bei J.Štreimikyte ir D.Staugaitiene. Itin nerezultatyvioje rungtynių pradžioje pirmuosius taškus pelnė V.Langhorne, į ką slovakės atsakė penkiais – 2:5. Sužaidus 7 minutes rezultatas buvo tik 6:7. Kiek rezultatyvesnė buvo kėlinuko pabaiga. Po A.Rinkevičiūtės tritaškio metimo kėlinuką 12:10 laimėjo Vilniaus kopmanda. Net 8 raškus sutinko C.Langhorne.

Antrasis kėlinukas rezultatyvumu bei bendru rezultatu buvo labai panašus į pirmąjį, tačiau jo pradžią kiek geriau sužaidė slovakės. Vilnietės po L.Wilson tritaškio pirmavo 15:14, tačiau stabtelėjo.  Atkarpa pralaimėta 0:6 ir varžovės įgijo 5, o vėliau ir 7 taškų persvarą – 17:24. Laimei trečią kartą prasižengė įspūdingo stoto varžovių „centrė“ A.Kovačova. Ketvirtą kamuolį perėmė J.Štreimikytė, po tolimą metimą pataikė amerikietės L.Wilson ir L.Kuin – ilsėtis komandos išėjo taip ir neišsiaiškinusios, kuri stipresnė – 25:25. Lietuvės per pirmąją rungtynių dalį suklydo net 10 kartų, o triraškius metė geriau nei iš vidutinio nuotolio.

Tečiajame kėlinuke žaidimas pagaliau susistygavo. Iš toli pataikė D.Staugaitienė, N.Kuin ir rezultatas pradėjo augti – 34:25, 41:31. Nesportine pražanga buvo nubausta Izraelio legionierė L.Cohen, ketvirtą kartą prasižengė A.Kovačova.  Likus minutei vilnietės pirmavo 45:37, tačiau kėlinuko pabaigą sužaidė idealiai – trečią tolimą metimą pataikė L.Wilson, o su sirena dar tris taškus pridėjo R.Valentienė.  Tritaškių taiklumas mūsų komandoje vertė pavydėti net A.Macijauską – 9 taiklūs iš 17. O dvitaškiai buvo metami vos 25 procentų taiklumu. 51:37 prieš paskutinįjį kėlinuką.

Rungtynių pabaigoje vilnietės ir toliau smaginosi tritaškiais, o Košicės merginos atrodė sutrikusios. Skirtumas tik pirmosiomis minutėmis buvo sumažėjęs iki 10 taškų – 55:45. Nesportinę pražangą užsidirbo L.Wilson, tačiau slovakės iš to sugebėjo išpešti vos tašką. Vėliau sekė žaidimo į vieną krepšį atkarpa 15:0. Puikiai kėlinuką sužaidė D.Staugaitienė, stebuklus gynyboje rodė visada šaltakraujiška J.Štreimikytė, o legionierės rinko taškus. Du taškus į savo sąskaitą įsirašė ir treneris R.Paulauskas, itin emocingai reagavęs į neužskaitytą metimą ir privertęs teisėjus pakeisti savo verdiktą.  Galutinis rungtynių rezultatas 72:49.

Lietuvos klubui daugiausiai taškų pelnė C.Langhorne – 19. N.Kuin sąskaitoje 18 taškų ir 5 taiklūs tolimi metimai iš 6. L.Wilson pridėjo 14 taškų, Daina Staugaitienė – 11.

Varžovių gretose dviženklę ribą peržengė viena Linda Frohlich – 11 taškų.

Rungtynes stebėjo ir mūsų šalies olimpiečiai irkluotojai Egidijus Balčiūnas ir Alvydas Duonėla.

Nepriklausomai nuo kitų grupės rungtynių baigties Lietuvos ekipa tapo savo grupės lydere.

Kitas Eurolygos rungtynes vilnietės žais po savaitės namuose su Turkijos „Fenerbahce“ komanda. Tai vienintelė komanda, kuriai „TEO“ šiemet pralaimėjo. Rungtynių „Siemens“ arenoje lapkričio 19 dieną pradžia – 18.45 val

„Kosice Maxima Brokers“  treneris Stefanas Svitekas

 Atvykome į Vilnių gerai nusiteikę ir kovoti dėl 1-2 vietos pogrupyje. Nepasisekė.

Rungtynes galiu suskirstyti į dvi dalis. Pirmoji – kai mes sugebejome gerai dengtis ir susitvarkėm su „TEO“ puolimu. Antroji dalis – nesėkminga. „TEO“ pralaužė gynybą ir atitrūko. Šį kartą blogai metėme iš vidutinių ir tolimų nuotolių, tas ir lėmė mūsų nesėkmę. Žinojome, kad krepšių lankai Vilniuje labai kieti ir tam ruošėmės. Deja…Šiaip  komados žaidimu esu patenkintas. Tai juk tik pirmas mano komandos suklupimas. Dar liko daug rungtynių ir matyt žaisdami namuose pasiruošime geriau ir bandysime prieš „TEO“ laimėti.  Teks daug padirbėti dėl pergalės.

Teisėjams priekaištų neturime. Reikėjo laimėti, o čia teisėjai blogi pagalbininkai. Kai komadai nesiseka, tai niekas nepadės.

Jurgita Štreimikytė-Virbickienė

Pradžioje komadai labai nesisekė – tiesiog manau, kad mes labai stengėmės, norėjome pergalės ir tai labai kaustė – kurį laiką komada nesusitvarkė su įtampa. Gerai, kad per didžiąją pertrauką pasisekė nusiraminti ir puikiai sužaisti antrąją rungtynių dalį.

„TEO“ treneris Rūtenis Paulauskas

Geriau jau prastai pradėti, o paskui varžybas laimėti, šįkart išėjo būtent taip. Pavyko nuraminti komandą per didžiąją pertrauką. Labai džiaugiuos, kad pirmą ratą baigiam būdami grupės lyderiais. Tai – mūsų komandos bendrų pastangų ir darnos rezultatas.  Pavyko suburti darnų kolektyvą ne vien aikštelėje, tačiau ir aplink ją. Žaidėjos pasitiki vienos kitomis, jas vienija bendras noras nugalėti. Tikiuosi, kad panašiai seksis ir toliau. Žaidėjų keisti nesiruošiame ir tikiuosi, jog tokią sportinę formą pavyks išlaikyti iki pat sezono pabaigos.

Labai džiugu, kad į kiekvienas rungtynes susirenka vis daugiau sirgalių. Reikia tikėtis, kad finalo ketverte, kurį tikiuosi išvysti Vilniuje, jų bus dar daugiau ir tai padės mūsų komandai iškovoti pergalių.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą