2020 11 17

Trijų lietuvių mūšyje – Roko Giedraičio puikus žaidimas ir „Baskonia“ pergalė

Rokas Giedraitis, Tadas Sedekerskis ir Edgaras Ulanovas prieš rungtynes Vitorijoje draugiškai pasišnekučiavo, o tuomet stojo į lietuvišką kovą, kurioje triumfavo du iš jų – „Baskonia“ namuose 86:68 (20:21, 25:15, 19:23, 22:9) nugalėjo Stambulo „Fenerbahče“.

Šiame mače buvo dar ir ketvirtas lietuviškas akcentas – Gytis Vilius buvo vienas iš trijų teisėjų, vadovavusių susitikimui.

R.Giedraitis buvo vienas pergalės kalvių – jis per 30 minučių pelnė 19 taškų (3/5 dvit., 3/5 trit., 4/6 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po 2 kamuolius, kartą prasižengė ir išprovokavo 6 varžovų pražangas.

Jo sąskaitoje – net 24 naudingumo balai.

nuotr. „Getty Images“/euroleague.net/Rokas Giedraitis

T.Sedekerskis prie pergalės per 9 minutes taškais neprisidėjo, tačiau atkovojo 3 kamuolius ir atliko net 5 rezultatyvius perdavimus, taip pat 2 kartus prasižengė ir surinko 6 naudingumo balus.

„Fenerbahče“ lietuvis E.Ulanovas žaidė 24 minutes, per kurias taškų nepelnė (0/1 dvit., 0/1 trit.). Ulia atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, gavo bloką, kartą prasižengė, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir finišavo su 5 naudingumo balais savo sąskaitoje.

14:2 – tokiu spurtu ketvirtąjį kėlinį pradėjo „Baskonia“ ekipa ir įgijo jau 17-kos taškų pranašumą (80:63), kurio svečiams ištirpdyti nepavyko.

Alecas Petersas buvo pagrindinis baskų pergalės kalvis – pelnė net 25 taškus (6/6 dvit., 4/6 trit., 1/2 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 31 naudingumo balą.

„Baskonia“ sumetė 68 proc. dvitaškių (19/28) ir 43 proc. tritaškių (12/28).

Baskai kovą dėl kamuolių laimėjo itin solidžiai – net 38:22, šeimininkai atliko ir žymiai daugiau rezultatyvių perdavimų – 28 prieš 18.

„Baskonia“: A.Petersas 25 (7 atk. kam., 31 naud. bal.), R.Giedraitis 19 (24 naud. bal.), Z.Dragičius 16, L.Vildoza 11 (7 atk. kam.).

„Fenerbahče“: J.Vesely 15, D.Pierre'as ir K.Sipahi po 11, L.Brownas 10 (6 kl.).