2021 05 09

29 taškų persvara kėlinį laimėjusi „Barcelona“ iškovojo skambiausią sezono pergalę

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (30-4) iškovojo įspūdingą pergalę Ispanijos ACB krepšinio pirmenybėse. Katalonai sužaidė neįtikėtiną antrąjį kėlinį ir svečiuose net 109:58 (21:21, 33:4, 23:22, 32:11) paliko šlapią vietą iš Sevilijos „Real Betis“ (11-23) vyrų.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Dėl išlikimo stipriausiame Ispanijos krepšinio divizione kovojantis Sevilijos klubas rungtynių pradžioje atlaikė pirmąjį svečių bandymą atitrūkti – sugebėjo sugrįžti nuo -10 ir rezultatą išlyginti (21:21).

Visgi visai netrukus „Real Betis“ buvo tiesiog nušluoti nuo paviršiaus. Aikštės šeimininkai įstrigo varžovų gynybos pinklėse ir buvo bejėgiai siekdami sustabdyti įsisiautėjusias katalonų klubo žvaigždes.

„Barca“ kėlinį laimėjo net 29 taškų persvara, į savo krepšį praleido viso labo 4 taškus bei pasidėjo tvirtus pamatus pergalei, tačiau sustoti neketino ir po pertraukos, o susitikimą laimėjo beveik dviguba persvara.

Pergalė 51 taško skirtumu – kol kas skambiausia šiame sezone, kurią pasiekti pavyko Šaro vyrams. Sausio pabaigoje katalonai „Gipuzkoa“ ekipą nušlavė 42 taškais.

ACB vicečempionai į varžovų krepšį įsūdė net 17 tolimų metimų, o juos realizavo fantastišku 58 proc. taiklumu (17/29). Solidžiai jie atakavo ir iš artimesnio nuotolio (58 proc. dvitaškių), beveik neklydo nuo baudų metimo linijos (16/19, 84 proc.).

„Barcelona“ ekipoje pasireikšti gavo visi 12 rungtynėms registruotų krepšininkų, o ryškiausiai išsiskyrė daugiausiai minučių (26) ant parketo praleidęs Alexas Abrinesas. Snaiperis pelnė 20 taškų (3/3 dvit., 4/6 trit., 2/2 baud.) ir surinko 24 naudingumo balus.

Victoras Claveras nugalėtojams surinko 14 taškų ir 23 naudingumo balus, tačiau tarp kolegų ženkliai išsiskyrė su neįtikėtinu +/– rodikliu, kuris siekė net +46 (per 19 žaidimo minučių).

Sevilijos „Real Betis“: Jerome'as Jordanas 16 (5/5 dvit., 6/6 baud., 23 naud. bal.), Nickas Spiresas 9, Youssou Ndoye, TJ Campbellas (5 rez. perd.) ir Jerome'as Randle'as po 8.

„Barcelona“: Alexas Abrinesas 20 (24 naud. bal.), Victoras Claveras 14 (23 naud. bal.), Kyle'as Kuričius 12 (3/3 trit., 17 naud. bal.), Leandro Bolmaro 10 (5 per. kam., 17 naud. bal.)

Šaro ekipa ACB pirmenybių reguliariajame sezone tikrai finišuos antra, o Sevilijos klubas šiuo metu yra 16-tas ir keturiomis pergalėmis lenkia iškritimo zonoje esantį Bilbao „RETAbet“. Tiesa, pastarasis yra sužaidęs net trejomis rungtynėmis mažiau.