2022 05 06

Ar FIBA Čempionų lygoje vėl triumfuos Ispanijos komanda?

Iš penkių FIBA organizuotų Čempionų lygos turnyrų net trijuose pergalę šventė Ispanijos komandos. Burgoso „San Pablo“ tapo čempionais užpernai ir pernai. Kaip nutiks šiemet paaiškės šį savaitgalį Čempionų lygos finalo ketverte, kuris vyks Ispanijos Bilbao mieste.
FIBA Čempionų lyga
FIBA Čempionų lyga / FIBA nuotr.

Penktadienį pirmajame pusfinalyje jėgas išbandys Holono „Hapoel“ (Izraelis) ir Tenerifės „Lenovo“ (Ispanija). Antrajame pusfinalyje kovos Liudvigsburgo „Riesen“ (Vokietija) ir Manresos „Baxi“ (Ispanija). Finalas ir rungtynės dėl trečiosios vietos vyks sekmadienį.

Dauguma krepšinio specialistų pagrindiniu favoritu laimėti taurę šiemet vadina Tenerifės klubą. Jis yra vienintelis antrojo etapo grupių varžybose nepatyręs nė vienos nesėkmės – laimėjo visus šešis mačus. „Lenovo“ dukart pranoko ir Vilniaus „Rytą“.

Tenerifės krepšininkai tapo nugalėtojais pirmajame Čempionų lygos turnyre – 2017-aisiais (2018 m. laimėjo Atėnų AEK, 2019 m. – Bolonijos „Virtus“). 2019 metų finale „Lenovo“ nusileido „Virtus“ krepšininkams.Tiesa, šio sezono ketvirtfinalyje Kanarų salų komandai teko kaip reikiant paprakaituoti. Ji du kartus nugalėjo Bursos „Tofas“ (Turkija), bet abusyk varžovus palaužė vos vieno taško skirtumu.

„Hapoel“ ketvirtfinalyje eliminavo Strasbūro SIG (Prancūzija), „Riesen“ – Klužo U-BT (Rumunija), o „Baxi“ įveikė kitą Ispanijos klubą Malagos „Unicaja“. Ispanijos čempionate šiuo metu „Lenovo“ užima penktąją vietą, „Baxi“ – šeštąją. Izraelio pirmenybėse Holono komanda žengia ketvirta, o Vokietijos lygoje „Riesen“ rikiuojasi penktas.

Liudvigsburgo klubas žaidė ir 2018 metų Čempionų lygos finalo ketverte, bet jame užėmė paskutinę, ketvirtąją vietą. „Baxi“ ir „Hapoel“ tarp keturių stipriausių ekipų atsidūrė pirmą kartą.