2019 08 30

Istorinis sidabras: Lietuvos 16-mečių rinktinė Europos čempionato finale nusileido Rusijai

Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjė pasiekė istorinį įrašą. Viliaus Stanišausko auklėtinės pirmą kartą istorijoje pasidabino Europos sidabru. Po dramatiškos kovos lietuvaitės finale 66:73 nusileido Rusijos bendraamžėms. Įspūdingą pasirodymą surengė 13-metė Justė Veronika Jocytė, bet to nepakako.
image (1)
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė / FIBA nuotr.

Iki šiol aukščiausias Lietuvos jaunučių (U16) rinktinės pasiekimas žemyno pirmenybėse buvo 2006-aisiais iškovota bronza.

Lietuvos rinktinė antrajame kėlinyje buvo įgijusi dviženklį pranašumą 36:26, tačiau iki pertraukos rusės aptirpdė pranašumą 35:38. Justė Veronika Jocytė jau per pirmąją rungtynių pusę surinko 18 taškų.

Po pertraukos geriau žaidė Rusijos 16-metės, kurios prieš lemiamą kėlinį įgijo minimalų pranašumą 54:53.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė dramatiška kova. Likus žaisti tris minutes, rusės išlygino rezultatą 64:64 ir galiausiai pabėgo į priekį.

Pusę taškų Lietuvos rinktinei pelnė 13-metė lyderė Justė Veronika Jocytė, surinkusi 33 taškus. Į ją kuris laikas jau krypsta ir pasaulio apžvalgininkų dėmesys.

Lietuvos rinktinė jau anksčiau buvo užsitikrinusi vietą kitų metų pasaulio (U17) čempionate.

Lietuvos krepšinio federacija U16 merginų rinktinei buvo iškėlę tikslą užimti 5-12 vietas.

Iškovotas sidabras yra geriausias šios vasaros Lietuvos jaunimo merginų ar vaikinų rinktinių rezultatas.

Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinių rezultatai (2019)
Rinktinė Turnyras Tikslas Rezultatas
Vaikinų iki 20 metų Europos čempionatas 1-8 vieta 5 vieta (įvykdyta)
Merginų iki 20 metų Europos čempionatas 5-12 vieta 11 vieta (įvykdyta)
Vaikinų iki 19 metų Pasaulio čempionatas 1-8 vieta 4 vieta (įvykdyta)
Vaikinų iki 18 metų Europos čempionatas 1-8 vieta 7 vieta (įvykdyta)
Merginų iki 18 metų Europos čempionatas 5-12 vieta 13 vieta (neįvykdyta)
Vaikinų iki 16 metų Europos čempionatas 1-8 vieta 9 vieta (neįvykdyta)
Merginų iki 16 metų Europos čempionatas 5-12 vieta 2 vieta (viršyta)

Lietuva: Justė Veronika Jocytė 33 (9 atk. kam., 8/10 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 5/6 baudos, Audronė Zdanevičiūtė 17, Urtė Čižauskaitė 9, Rusnė Augustinaitė 3, Ema Januškevičiūtė ir Neda Pliatkutė po 2 taškus.

Rusija: Anastasija Kosu 27, Sabrina Dovnar-Zapolskaja 15, Veronika Loginova 10, Anastasija Odincova ir Jana Paškovskaja po 8, Kristina Savkovič 5 taškai.