2017 12 27 /22:04

Panevėžio „Lietkabelio“ žygis Europoje baigėsi

Blankų mačą Podgoricoje sužaidęs Panevėžio „Lietkabelis“ trečiadienio vakarą baigė pasirodymą Europos taurės varžybose. Lietuvos vicečempionai svečiuose 62:76 (17:14, 12:21, 20:22, 13:19) krito prieš „Budučnost“, o šis pralaimėjimas reiškia, kad pakilti iš penktosios B grupės vietos taip ir nepavyko.
Darjušas Lavrinovičius
Darjušas Lavrinovičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Panevėžiečiai gana sėkmingai pradėjo susitikimą ir laimėjo pirmą kėlinį, tačiau po pertraukėlės šeimininkai įtraukė „Lietkabalį“ į klampų žaidimą ir galiausiai paskandino. Antrajame kėlinyje „Budučnost“ surengė spurtą 10:0, tvirtai perėmė iniciatyvą ir nutolo.

Nors per likusį laiką panevėžiečiai bandė kabintis, o ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo net priartėję iki vieno taško (56:57), ištraukti laimingo bilieto jiem nepavyko.

Podgoricos klubas iškovojo kelialapį į kitą etapą. Jau dabar aišku, kad jame taip pat žais ir Emilijos Redžo „Grissin Bon“.

Italai paskutinį mačą su „Bayern“ pradėjo 21:30 val.

Vietą kitame etape jau prieš paskutinį turą buvo užsitikrinęs visas rungtynes laimėjęs Miuncheno „Bayern“ bei penkias pergales iškovojęs Stambulo „Galatasaray“. Trečiadienį turkai namuose 87:68 pranoko „Hapoel“.

„Budučnost“: Kyle‘as Gibsonas 17, Nikola Ivanovičius 12, Suadas Sehovičius ir Zoranas Nikoličius po 10.

„Lietkabelis“: Žanis Peineris 13, Adas Juškevičius (8 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius, Kšištofas Lavrinovičius, Vaidas Čepukaitis ir Žygimantas Skučas po 7.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Budučnost“ – „Lietkabelis“ 76:62 (14:17, 21:12, 22:20, 19:13).

39 min. Sukurti stebuklo nepavyko. Žygis Europoje baigėsi.

37 min. Kyle'as Gibsonas smeigia tritaškį. Šeimininkų persvara vėl dviženklė (66:56) – panašu, kad viskas.

36 min. Juodkalnijos komanda rezultatyviai užbaigia dar dvi atakas. Panevėžiečių padėtis vėl sunkėja – 56:63.

34 min. Kelis kartus sėkmingai apsigynęs „Lietkabelis“ net turėjo progą ir persverti rezultatą, bet užpulti rezultatyviai nepavyko, o „Budučnost“ taškų tylą galiausiai nutraukė Kyle'as Landry.

32 min. Tai bent paskutinio ketvirčio pradžia! Darjušas Lavrinovičius ir Žygimantas Skučas pataiko savo metimus ir deficitas žaibiškai mažėja iki minimumo – 56:57.

III kėlinys. „Budučnost“ – „Lietkabelis“ 57:49 (14:17, 21:12, 22:20).

29 min. Kabintis ir toliau sekasi labai sunkiai. „Budučnost“ išlaiko saugų atstumą.

27 min. Penktoji Vaido Čepukaičio asmeninė pražanga. Vos per 11 aikštėje praleistų minučių. Ir vėl varžovų baudos aikštelėje. Aukštaūgiui privaloma daryti išvadas.

25 min. Sėkminga kelių atakų atkarpa leido dviženklį deficitą nupjauti per pusę, bet tuomet Podgoricos ekipa vėl perėmė iniciatyvą.

23 min. Atsigriebti iš karto po ilgosios pertraukos „Lietkabelis“ nesugebėjo. „Budučnost“ atakas baigia dviem dėjimais ir pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklę persvarą – 39:29.

II kėlinys. „Budučnost“ – „Lietkabelis“ 35:29 (14:17, 21:12).

20 min. Panevėžiečiai laikosi, bet Vaidas Čepukaitis gauna ketvirtąją asmeninę pražangą. Problemų maišas vis sunkesnis – 27:33.

18 min. Adas Juškevičius prisimena pirmųjų tarpusavio rungtynių tritaškių salves ir mažina deficitą – 26:28.

17 min. „Lietkabelio“ problemos nesibaigia. Traumą patyrė neblogai žaidęs Simas Jasaitis.

14 min. Panevėžiečiai pateko į duobę. Juodkalnijos klubas laimėjo atkarpą 10:0, panevėžiečiai niekaip nesugebėjo užpulti ir „Budučnost“ perėmė iniciatyvą – 24:17.

I kėlinys. „Budučnost“ – „Lietkabelis“ 14:17.

9 min. Kėlinio pabaigoje panevėžiečius patempia Darjušas.

7 min. Simas Jasaitis pataikė fantastišką tritaškį viena ranka nuo lentos – 12:9.

6 min. Svečių spurtą iki 8:0 pratęsė ir sudėtingą metimą su pražanga įleidęs Žanis Peineris – 9:6.

5 min. Kėlinio viduryje panevėžiečiai vis dažniau pradėjo išnaudoti Vaidą Čepukaitį. Aukštaūgis gana sėkmingai rinko taškus – 6:6.

3 min. Panevėžiečiai pirmieji pelnė taškus, kai baudą įmetė Lorenzo Williamsas, tačiau į tai šeimininkai atsakė trimis taikliomis atakomis. Sunki „Lietkabelio“ pradžia – 1:6.

„Lietkabelis“ dvikovą pradėjo tokiu starto penketu: Lorenzo Williamsas, Adas Juškevičius, Žanis Peineris, Kšištofas Lavrinovičius ir Vaidas Čepukaitis.