2015 09 17

Pau Gasolis fenomenaliu pasirodymu užtildė sausakimšą Lilio areną ir pasiuntė prancūzus į nokautą

Vienas geriausių savo įspūdingos karjeros rungtynių sužaidęs Pau Gasolis ištempė Ispanijos rinktinę į Lilyje vykstančio Europos čempionato finalą. Ispanų žvaigždė į šipulius sudaužė prancūzų gynybą ir po pratęsimo parklupdė titulą gynusius šio turnyro šeimininkus – 80:75.
Pau Gasolis
Pau Gasolis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šiame mače P.Gasolis pelnė 40 – lygiai pusę – savo komandos taškų. Iš viso vidurio puolėjas mačą baigė savo sąskaitoje turėdamas 52 naudingumo balus.

Trečiojo kėlinio pabaigoje prancūzai dar turėjo rekordinę 11 taškų persvarą (51:40), tačiau tuomet ispanai pakilo į lemiamą šturmą ir šventė vieną nuostabiausių savo šalies laimėjimų.

Pergalę ispanai galėjo išplėšti jau per pagrindinį laiką, tačiau Nicolas Batumas pataikė fantastišką tritaškį iš aikštės krašto ir išplėšė prancūzams pratęsimą. Visgi jo metu P.Gasolis buvo fantastiškas.

Tiesa,  N.Batumas galėjo dar kartą išgelbėti prancūzus, kai likus 15 sekundžių iki pratęsimo pabaigos išprovokavo varžovo pražangą mesdamas iš toli, tačiau nepataikė nė vieno iš trijų baudų metimų.

Nesėkmę patyrė šeimininkai prancūzai dar kartą patvirtino nerašytą taisyklę, kad šeimininkams labai sunku namuose laimėti Senojo žemyno pirmenybes. Tai jau 39-asis Europos čempionatas, o šeimininkai aukso medalius iškovojo tik aštuonis kartus ir paskutinį – 1993 metais Vokietijoje.

Laimėję šį pusfinalį, ispanai užsitikrino kelialapį į kitąmet Rio de Žaneire vyksiančias olimpines žaidynes.

Turnyro finale jie susitiks su Lietuva arba Serbija. Šių ekipų tarpusavio akistata vyks penktadienį 22 val.

Prancūzija – Ispanija 75:80 (20:17, 13:15, 23:16, 10:18, 9:14).

Prancūzija: N.De Colo ir N.Batumas (7 atk. kam.) po 14 taškų, J.Lauvergne 11, T.Parkeris (6 rez. perd.) ir M.Gelabale'is po 10.

Ispanija: P.Gasolis 40 (12/19 dvitaškiai, 16/18 baudų metimai, 11 atk. kam.), S.Rodriguezas 15, N.Mirotičius, S.Llullas ir R.Fernandezas po 7.

Rungtynių eiga:

22:07

Šeimininkai labai aktyviai pradeda dvikovą – 8:4.

22:08

Nando De Colo pataiko iš labai toli ir pelno jau septintą tašką, o apsigynus Nicolas Batumas deda iš viršaus – 13:6.

22:10

Ispanams niekaip nepavyksta užpulti. Neapsikentęs Sergio Scariolo prašo minutės pertraukėlės.

22:17

Pirmosiomis minutėmis aikštėje blaškėsi pagrindinis Prancūzijos rinktinės atakų dirigentas Tony Parkeris, tačiau ir be jo šeimininkams pavyko išsaugoti pranašumą. Ispanų gretose vis sunkiau sustabdomas Pau Gasolis. Prancūzai priekyje – 15:12.

22:19

Komandos apsikeičia tolimais metimais – 20:17.

22:21

I kėlinys. Prancūzija – Ispanija 20:17.

22:26

Sergio Lullas pataiko iš toli ir ispanai paveja savo varžovus – 22:22.

22:30

Mickaelis Gelabale pataiko per varžovo rankas nuo tritaškio linijos. Prancūzai vėl trukteli priekin – 27:22.

22:33

Antrojo kėlinio viduryje pagaliau ketvirtuoju bandymu pirmuosius taškus pelno Tony Parkeris – 29:25.

22:37

Penki iš eilės Rudy Fernandezo taškai ir ispanai jau priekyje – 32:31.

22:41

II kėlinys. Prancūzija – Ispanija 33:32 (20:17, 13:15).

23:02

Trečiojo ketvirčio pradžioje vaizdas nesikeičia. Prancūzai išsaugo nežymią persvarą. Po Tony Parkerio ir Nicolas Batumo baudų metimų – 39:35.

23:04

Aikštėje lengvas chaosas. Klysta tai viena, tai kita komanda.

23:06

Tony Parkeris pataiko iš toli – 44:39.

23:11

Ispanus tempia Pau Gasolis, tačiau vieno jo pastangų neužtenka. Prancūzai pavojingai atitrūksta – 48:40.

23:12

Joffrey Lauvergne pataiko tritaškį nuo lentos. Pirmą kartą šeimininkų persvara yra dviženklė – 51:40.

23:14

Mickaelis Gelabale pataiko dar kartą iš toli. Ispanai siunčiami į lengvą nokdauną – 54:44.

23:17

III kėlinys. Prancūzija – Ispanija 56:48 (20:17, 13:15, 23:16).

23:24

Daugybė netaiklių metimų ir visiškas chaosas aikštėje. Abi ekipos, vos tik perėmę kamuolį, skuodžia į ataką, tačiau rezultatyviai užbaigti atakas pavyksta retokai.

23:26

Nando De Colo pataiko iš toli per varžovo rankas – 61:52.

23:33

Pau Gasolis pataiko abi baudas – 56:61.

23:36

Ispanai atsigriebia ir priartėja – 58:61. Lieka 4 min.

23:37

Ispanai tęsia sėkmingą atkarpą – 8:0. Pau Gasolis deda į krepšį ir iš prancūzų pranašumo lieka vos taškas – 61:60.

23:39

Prancūzai niekaip neranda priešnuodžių prieš zoninę ispanų gynybą, tuo tarpu Pau Gasolis puskabliu išveda savo ekipą į priekį – 62:61.

23:41

Nicolas Batumas pataiko baudų metimus, tačiau kitoje aikštės pusėje toliau siautėja Pau Gasolis – 64:63.

23:41

Nando De Colo prasižengia puldamas. Lieka 45 sek.

23:43

Pau Gasolis netaiklus, tačiau pats atkovoja kamuolį. Sergio Rodruguezas prasiverždamas pelno taškus ir tildo Lilio arenoje susirinkusią minią – 66:63.

23:44

Lieka 16 sek. Nicolas Batumas iš aikštės krašto pataiko iš toli ir rezultatas vėl lygus – 66:66.

23:47

Pau Gasolio metimas netaiklus. Nicolas Batumas sugriebia kamuolį. Visgi per likusį laiką šeimininkai įmesti nesugeba. Pratęsimas.

23:50

IV kėlinys. Prancūzija – Ispanija 66:66 (20:17, 13:15, 23:16, 10:18).

23:52

Sergio Rodriguezas pratęsimą pradeda taikliu metimu per Tony Parkerį – 68:66.

23:52

Borisas Diaw lygina rezultatą – 68:68.

23:53

Sergio Rodriguezas netaiklus, o kitoje aikštės pusėje pataiko Tony Parkeris – 70:68.

23:54

Sergio Lullas – taiklus (70:70).

23:54

Tony Parkeris nepataiko nė vienos baudos. Šį vakarą įmetė tik 1 iš 4.

23:55

Rudy Fernandezas nuo baudų metimo linijos yra taiklus – 72:70.

23:56

Felipe Reyesas prasižengia prieš Nicolas Batumą. Prancūzas įmeta abi baudas ir lygina rezultatą (72:72).

23:57

Rudy Gobertas deda iš viršaus – 74:72.

23:58

Ispanai nepataiko, o Pau Gasolis prasižengia kovodamas dėl kamuolio. Borisas Diaw pataiko vieną baudą – 75:72.

23:59

Pau Gasolis sumeta abi baudas ir mažina atsilikimą iki taško – 74:75.

00:00

Prancūzai netaiklūs, o kitoje aikštės pusėje Sergio Lullo puikus perdavimas ir Pau Gasolio dėjimas – 76:75.

00:02

Rudy Fernandezas perima kamuolį iš Tony Parkerio. Sergio Rodriguezo tolimas metimas netaiklus, tačiau kamuolį sugriebia Pau Gasolis ir deda iš viršaus. Lieka 18 sek. ir ispanai priekyje – 78:75.

00:04

Nicolas Batumas išprovokuoja Victorą Claverą ir mes tris baudos metimus. Pirmas ir antras netaiklus, trečio nemeta specialiai, tačiau kamuolį atkovoja ispanai.

00:06

Prancūzai prasižengti nespėja ir Pau Gasolis dar kartą deda iš viršaus – 80:75. Pergalė!