2016 06 03 /21:20

Iki LKL žiedų – žingsnis: galingai spurtavęs „Žalgiris“ laimėjo Klaipėdoje

Kauno „Žalgiriui“ trūksta vos vieno žingsnio iki 18-ojo LKL čempionų titulo. Solidžias rungtynes sužaidę kauniečiai penktadienio vakarą 74:50 (18:11, 11:25, 26:10, 19:4) sugebėjo Klaipėdoje įveikti vietos „Neptūną“ ir finalo serijoje jau turi dviejų pergalių pranašumą. Lemiamą spurtą kauniečiai surengė po didžiosios pertraukos, kai turėdami dešimties taškų deficitą, atsakė atkarpa 15:0.
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Serijoje iki keturių pergalių „Žalgiris“ pirmauja 3:1. Čempionų titulą kauniečiai gali iškovoti jau pirmadienį, kai savoje „Žalgirio“ arenoje žais penktąsias serijos rungtynes.

Pirmajame kėlinyje šeimininkus į dugną tempė klaidos. Per pirmas dešimt minučių „Neptūnas“ prarado net devynis kamuolius ir „Žalgiris“ aiškiai dominavo 18:11.

Tačiau po pertraukėlės viskas apsivertė aukštyn kojom. Antrą ketvirtį klaipėdiečiai pradėjo atkarpa 7:0 ir labai greitai sugrįžo į rungtynes. Maža to, „Neptūnas“ tvirtai perėmė iniciatyvą ir prasidėjus trečiajam kėliniui netgi įgijo dviženklę persvarą (39:29).

Tačiau svečiai ginklų nesudėjo. Tuomet Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai atsakė atkarpa 15:0 ir iniciatyvą vėl tvirtai į savo rankas perėmė čempionai.

Trečią kėlinį Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai laimėjo 26:10 ir susikrovė lemtingą persvarą.

Pakilti ketvirtajame kėlinyje žemaičiams pritrūko kvapo. Įgiję solidų pranašumą, svečiai nesidairė ir iniciatyvos iš savo rankų nepaleido. Puiki žalgiriečių gynyba ir atkarpa 18:0 ketvirtajame kėlinyje dar per žingsnį priartino juos prie šeštojo iš eilės LKL čempionų titulo.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 13 taškų (3/6 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud.), Mindaugas Girdžiūnas 8, Vytautas Šarakauskas, Jerai Grantas ir Arvydas Šikšnius po 6, Danielis Ewingas 5.

„Žalgiris“: Jerome‘as Randle‘as 17 (4/9 dvit., 3/3 trit.), Brockas Motumas 12, Martynas Pocius ir Ianas Vougioukas po 7, Renaldas Seibutis ir Paulius Jankūnas (9 atk. kam.) po 6, Edgaras Ulanovas ir Lukas Lekavičius po 5, Robertas Javtokas 4, Siimas-Sanderis Venė 3, Vytenis Lipkevičius 2.

Rungtynių eiga:

19:10

Klaipėdos „Neptūnas“ pradėjo kitokiu starto penketu nei pastarosiose keliose dvikovose. Į aikštę mestas tikrasis trečiasis numeris Arvydas Šikšnius. Kartu su juo mačą pradėjo Mindaugas Girdžiūnas, Martynas Mažeika, Vytautas Šarakauskas ir Jerai Grantas.

Žalgiriečių starto penketas: Jerome'as Randle'as, Martynas Pocius, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

19:12

Žalgiriečiai sėkmingiau pradėjo dvikovą, rezultatyviai užbaigdami pirmąsias dvi atakas, tačiau Mindaugas Girdžiūnas smeigė tritaškį per Roberto Javtoko rankas.

19:13

Martynas Pocius greitai gavo dvi pražangas ir vietoj jo aikštėje jau trečiąją dvikovos minutę pasirodė Renaldas Seibutis.

19:15

Roberto Javtoko taiklus puskablis – 8:5.

19:19

Žalgiriečiai savo varžovus dažnai stabdė pražangomis. Tai pasiteisino. „Neptūno“ krepšininkai, stovėdami prie baudų metimo linijos, dažnai nepataikydavo. Abiejų baudų nepataikė ir Ianas Vougioukas, o kitoje aikštės pusėje du taškus pelnė Martynas Mažeika – 8:8.

19:23

Angusas Brandtas jau per pirmąjį kėlinį gavo tris pražangas.

19:24

Antroje kėlinio pusėje žalgiriečiai truktelėjo į priekį 6:0 ir išsiveržė į priekį 14:8. Šį spurtą inicijavo legionieriai Jerome'as Randle'as ir Ianas Vougioukas.

19:26

Per pirmas septynias minutes „Neptūnas“ prarado septynis kamuolius, „Žalgiris“ – nė vieno.

19:31

Pauliaus Jankūno du taiklūs baudų metimai, dar vienas pataikymas iš po krepšio ir žalgiriečiai nutolo 18:10.

19:34

I kėlinys. „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 11:18.

19:40

Neptūnas puikiai pradėjo antrą kėlinį. Mindaugas Girdžiūnas aplenkė Luką Lekavičių, įmetė Vytautas Šarakauskas iš toli, o Martynas Mažeika ataką užbaigė dėjimu. Atkarpa 7:0 ir rezultatas lygus 18:18.

19:45

Klaipėdiečiai grįžo į rungtynes, o žalgiriečių taikiklis nusimušė.

19:46

Įpusėjus kėliniui, „Neptūnas“ ketvirtyje pirmavo 11:3, bet svečius gelbėjo tritaškį pataikęs Jerome'as Randle'as.

19:50

Jerai Grantas du kartus sužaidė sėkmingai po varžovų krepšiu. Klaipėdos klubas vėl išsiveržė į priekį 28:24.

19:53

Danielis Ewingas pataikė tolimą metimą per Edgaro Ulanovo rankas ir šeimininkai įgijo rekordinę persvarą – 31:24.

19:57

Ianas Vogioukas per pirmą rungtynių pusę pataikė tik vieną baudą iš keturių, bet kur kas geriau žaidė nugara į krepšį. Po dar dviejų taiklių graiko metimų žalgiriečiai pradėjo tiestis – 29:31.

19:59

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei tolimą metimą pataikė Arvydas Šikšnius, o Danielis Ewingas įmetė abi baudas. „Neptūnas“ vėl atitrūko 36:29.

20:00

II kėlinys. „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 36:29 (11:18, 25:11).

20:19

Trečią kėlinį tritaškiu pradėjo Vytautas Šarakauskas ir „Neptūnas“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 39:29. Kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsakė Martynas Pocius.

20:24

Svečiai pradėjo tiestis. Jerome'as Randle'as pataikė labai sudėtingą tritaškį, greitą ataką rezultatyviai užbaigė Martynas Pocius ir rezultatas tapo lygus – 39:39.

20:29

Žalgiriečiai atsitiesė labai greitai. Spurtas 15:0 ir kauniečiai jau priekyje 44:39.

20:31

„Neptūno“ taškų badą nutraukė iš vidutinio nuotolio pataikęs kapitonas Martynas Mažeika, bet kitoje aikštės pusėje šeimininkai gavo dar vieną Jerome'o Randle'o tritaškį.

20:33

Šių rungtynių žvaigždė – Jerome'as Randle'as. Amerikietis ne tik pats sėkmingai rinko taškus, bet ir labai išradingai dalijo kamuolius savo komandos draugams.

20:34

Po trijų iš eilės Brocko Motumo pataikymų – 55:46.

20:36

III kėlinys. „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 46:55 (11:18, 25:11, 10:26).

20:42

Atsitiesti klaipėdiečiams sekėsi sunkiai. „Neptūno“ duobė vis gilėjo, o „Žalgiris“ vis tvirčiau laikė rungtynių kontrolę savo rankose – 57:46.

20:49

Per pirmąsias tris minutes klaipėdiečiai nepelnė nė taško, o „Žalgiris“ iš lėto didino persvarą. Po Brocko Motumo pataikymo kauniečių persvara pasiekė 16 taškų ribą (62:46).

20:52

Įpusėjus kėliniui, klaipėdiečiai dar nebuvo pelnę nė taško, tuo tarpu žalgiriečiai ramiai krovėsi pranašumą. Po Luko Lekavičiaus pataikymo – 64:48.

20:54

Klaipėdiečių žaidimas visiškai sugriuvo. Neišlaikė Traviso Baderio nervai. Amerikietis čiupo už kojos Renaldui Seibučiui ir gavo nesportinę pražangą.

20:55

Baltą vėliavą likus kelioms minutėms pakėlė ir Dainius Adomaitis. Strategas pagaliau atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolo.

20:56

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečių spurtas 18:0.

21:05

Klaipėdiečių pirmuosius taškus kėlinyje baudos metimais sukrapštė Mindaugas Girdžiūnas, tačiau tai tebuvo menka paguoda. Svečiai ir toliau užtikrintai didino persvarą ir nesunkiai laimėjo.