2018 06 28

Žvaigždėmis pasipildžiusi Lietuvos rinktinė baudos aikštelėje nuskriaudė Lenkiją

Lietuvos rinktinė toliau tęsia puikų pasirodymą pasaulio čempionato atrankoje. Lenkijoje viešėję mūsų šalies krepšininkai nelengvai, bet 79:61 (14:17, 22:8, 17:22, 26:14) nugalėjo šeimininkus ir iškovojo jau penktąją pergalę iš tiek pat galimų.
Mindaugas Kuzminskas
Mūšis Gdanske: Lenkija - Lietuva / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kadangi šis FIBA langas vyksta po sezono, į rinktinę galėjo atvykti ir NBA, ir Eurolygoje žaidžiantys lietuviai.

Mačo pradžia Gdanske buvo lyg šaltas dušas pagaliau visas žvaigždes surinkusiai Lietuvai. Aikštės šeimininkai startavo spurtu 7:0 ir gan lengvai terorizavo lietuvių gynybą.

Keletas sėkmingų Domanto Sabonio atakų užkūrė ir Lietuvos rinktinės puolimą, o pradžioje tritaškius laidę lenka buvo pristabdyti. Antrąjį ketvirtį lietuviai laimėjo 22:8 ir į didžiąją pertrauką išsinešė 11 taškų pranašumą.

Nors ant popieriaus Lietuvos rinktinė atrodo žymiai galingiau, atsiplėšti nuo lenkų nepavyko ir trečiajame kėlinyje, kurio pabaigoje du iš eilės varžovų tritaškiai sumažino lietuvių pranašumą iki 6 taškų.

Vis dėlto kieto D.Sabonio žaidimo ir Ado Juškevičiaus tritaškių truktelėta Lietuvos komanda atitrūko nuo varžovų ketvirtajame kėlinyje ir šventė svarbią pergalę.

Lietuvos rinktinės gretose rezultatyvūs buvo visi trys vidurio puolėjai: D.Sabonis pelnė 17, o Artūras Gudaitis ir Jonas Valančiūnas pridėjo po 11.

Po žvėriškai ilgos pertraukos ant parketo grįžęs Mantas Kalnietis išdalino net 9 rezultatyvius perdavimus, o A.Juškevičius sušveitė keturis tritaškius ir rungtynes baigė su 14 taškų.

Lenkija: M.Ponitka 16, L.Koszarekas 8, M.Lampe 7, A.Celas, M.Sokolowskis ir A.Waczynskis po 6.

Lietuva: D.Sabonis 17 (7 atk. kam., 20 naud. bal.), A.Juškevičius 14 (4/8 trit.), J.Valančiūnas (7 atk. kam.) ir A.Gudaitis po 11, J.Mačiulis 8 (6 atk. kam.), M.Kuzminskas 5, L.Lekavičius (4 rez. perd.) ir M.Kalnietis (9 rez. perd.) po 4.

Rungtynių eiga. Lenkija – Lietuva

Ketvirtas kėlinys

Donatas Urbonas

DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Gdanske

Kaip simboliška. Eimantas Bendžius – rezultatyviausias Lietuvos rinktinės žaidėjas pasaulio čempionato atrankoje, stipriausioje rinktinėje pirmąkart pasirodo aikštėje 39 rungtynių minutę. Ir, beje, pirmąkart prisilietęs prie kamuolio smeigia tritaškį.

38 min. A.Juškevičius tritaškiais toliau muša lenkų gynybą – 58:72.

37 min. J.Mačiulis gavo ketvirtąją asmeninę pražangą – 56:69.

35 min. Dar vienas A.Juškevičiaus tritaškis, bet M.Ponitka smeigė dar vieną lenkų tolimą metimą – 56:69.

34 min. D.Sabonis toliau sėkmingai žaidė puolime ir Lietuvos persvara didėjo – 51:64.

33 min. Labai svarbų tritaškį pataikė A.Juškevičius – 49:58.

31 min. Lietuvos rinktinė nesugebėjo išmesti į krepšį per 24 sekundes – 49:53.

Trečias kėlinys (17:14, 8:22, 22:17)

30 min. Dar du lenkų tritaškiai. Šįkart pataikė A.Waczynskis ir M.Sokolowskis – 47:51.

28 min. Lenkai pataikė iš toli, tačiau į tai A.Gudaitis atsakė dvitaškiu su pražanga – 41:51.

27 min. L.Lekavičiaus reidas vėl padidino persvarą iki dviženklės ribos – 36:47.

26 min. Atrodė, kad lietuviai gali bėgti į priekį, bet keletą sėkmingų atakų iš eilės surengė Lenkija – 35:43.

Labai įdomu stebėti Manto Kalniečio žaidimą. Jam dar akivaizdžiai stinga žaidimo pojūčio. Po 5 mėnesių pertraukos pirmą oficialų mačą žaidžiantis atakų organizatorius keliskart įmetė kamuolį į ugnį ir priėmė ne geriausius sprendimus. Tad sykį jis pats save auklėjo pirštais baksnodamas į smilkinį. Bet ko jau ko, tačiau gebėjimo atrasti komandos draugus gerose pozicijose jis neprarado. Tą byloja net 8 rezultatyvūs perdavimai dar trečiojo kėlinio viduryje.

24 min. J.Mačiulio tritaškis ir J.Valančiūno dvitaškis vėl padidino lietuvių atotrūkį – 29:43.

21 min. Komandos pirmųjų kėlinio atakų metu apsikeitė taikliais metimais – 27:38.

Antras kėlinys 25:36 (17:14, 8:22)

Žemas Lietuvos rinktinės penketas jau spėjo paskui lenkų metikus, o 10 minučių užteko pagaliau susikalbėti dėl veiksmų gynyboje. Lietuva laimėjo antrąjį ketvirtį 22:8 ir leido šeimininkams įmesti tik 3 metimus iš 16.

20 min. M.Kalnietis iškišo puikų perdavimą A.Gudaičiui, kuris įdėjo iš viršaus – 25:36.

18 min. Jonas Valančiūnas galingai įkrovė su pražanga ir epizodą palydėjo galingu riksmu – 24:32.

Dainius Adomaitis pagaliau surado kertinį penketą: tai – Jonas Valančiūnas, Mindaugas Kuzminskas, Marius Grigonis, Adas Juškevičius bei Lukas Lekavičius. Šie vyrai panaikino 7 taškų skirtumą ir išvedė lietuvius į priekį. Įdomu, kad per 7 antrojo kėlinio minutes D.Adomaitis padarė tik vieną keitimą – A.Gudaitį pakeitė J.Valančiūnu.

16 min. Puikus L.Lekavičiaus perdavimas įkertančiam M.Kuzminskui, kuris įdėjo iš viršaus – 22:25.

15 min. M.Kuzminskas puikiai apžaidė varžovą ir pelnė du taškus, bet dvitaškį pataikė ir M.Lampe – 22:23.

14 min. Lietuvos rinktinė pirmą kartą šios dienos rungtynėse išsiveržė į priekį – 20:21.

13 min. Nesportine pražanga už greitos atakos sustabdymą nubaustas M.Kuzminskas – 20:18.

11 min. Lenkai antrąjį kėlinį pradėjo rezultatyvia ataka, į ją dėjimu atsakė A.Gudaitis – 19:16.

Pirmas kėlinys 17:14

Vau! 4 keitimai vienu metu! Toks sprendimas reiškia, kad Dainius Adomaitis labai nepatenkintas tuo, ką mato aikštėje. Visi argumentai švieslentėje.

8 min. Galingas J.Valančiūno dėjimas po puikaus L.Lekavičiaus perdavimo – 17:14.

Chaotiška rungtynių pradžia. Jonas Valančiūnas pyksta, kad jo komandos draugai skuba puolime. „Ramiai!“ - su riebiu keiksmažodžiu mosavo rankomis centras, kai Domantas Sabonis paleido skubotą metimą, pusei komandos nė nespėjus peržengti vidurio linijos. Chaotiška ir lietuvių gynyba, kurioje lenkai randa daugybę spragų.

5 min. Kol kas lietuviškas puolimo variklis veikė prasčiau nei lenkų – 13:8.

3 min. J.Mačiulis įsmeigė tritaškį, tačiau iš toli pataikė ir A.Waczynskis – 10:6.

2 min. Aikštės šeimininkai kol kas žaidžia be klaidų, o lietuviai savo taškų laukė iki D.Sabonio dvitaškio su pražanga – 3:7.

1 min. Lenkai rungtynes pradėjo taikliu tritaškiu – 3:0.

Startiniai komandų penketai:

Lenkija: A.Celas, L.Koszarekas, M.Lampe, M.Ponitka, A.Waczynskis.

Lietuva: M.Kalnietis, R.Seibutis, J.Mačiulis, D.Sabonis, J.Valančiūnas.

Lukas Lekavičius pirmas pasirodė ant „Ergo“ arenos parketo. Ten jo metimų seriją stebėjo neįprastai daug žiūrovų. Pora šimtų lenkų patogiai įsitaisę tribūnose stebėjo Lenkijos rinktinės rungtynes pasaulio futbolo čempionate. Paskutinį jų grupės mačą su japonais rodė „Ergo“ arenos kube. Nors lenkai šventė pergalę 1-0, baltai raudoni jau netrukus grįš namo. Nusivylę žiūrovai net nepaplojo po pirmosios saviškių pergalės Rusijoje.