„Bus smagu sutikti žurnalistus iš Lietuvos, „Ryto“ lietuvius, o ypatingai – Roką Giedraitį. Juokavome, kad Badalonoje gyvensime trise – Lukas, aš ir Rokelis“, – dar likus daugiau negu savaitei iki skrydžio į Ispaniją šypsojosi M.Kuzminskas.
36-erių vilnietis, kaip ir „Rytas“, į Badaloną vyks ne tik pasimatyti su gausiomis lietuvių gretomis, tarp jų ir Tenerifės „La Laguna“ ekipai atstovaujančiu R.Giedraičiu, bet ir su svajone laimėti tarptautinį titulą.
Tokio M.Kuzminskas savo turtingoje kolekcijoje dar neturi, o arčiausiai jo buvo praėjusiais metais. Šiemet jis su Atėnų AEK sieks užbaigti pernai pradėtus darbus.
Graikijos klubo žaidėjai 2025 m. pavasarį su didžiulėmis ambicijomis žengė į jų arenoje vykusį FIBA Čempionų lygos finalo ketvertą, o pusfinalio ketvirtajame kėlinyje dar mėgavosi 6 taškų persvara prieš titulą gynusią ir favorite laikytą Malagos „Unicaja“ ekipą.
Tačiau svajonė dužo į šipulius, kai lemiamu metu AEK puolimas užstrigo, o andalūzai perėmė iniciatyvą ir pravirkdė geltonai-juodą Atėnų publiką.
Tų rungtynių atsiminti M.Kuzminskui nesinori ir dėl asmeninio pasirodymo – tik 2 dvitaškius iš 8 pataikęs žaidėjas liko su 5 taškais ir 3 naudingumo balais, nors viso sezono metu rinko po 9,9 taško ir 10 efektyvumo balų.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kuzminskui skauda dėl neišgirsto raginimo ir devalvuotos rinktinės: „Būtų labai gaila“
AEK galiausiai sugebėjo persigrupuoti ir pačiupti trečiąją vietą, o šią savaitę į Badaloną graikai kils su ambicija ištaisyti praėjusių metų pusfinalio klaidas.
Ketvirtfinalyje bene sudėtingiausią varžovą, finalo ketverto šeimininku turėjusį būti Badalonos „Joventut“ su Ricky Rubio priešakyje, eliminavusi AEK pusfinalyje ir vėl grumsis su „Unicaja“. Nors graikai jau nežais prie savų sienų, bet sulauks tūkstantinio užnugario iš Atėnų ir norės nukarūnuoti jau du iš eilės titulus Čempionų lygoje iškovojusią, bet neįveikiamai nebeatrodančią Ibono Navarro treniruojamą Malagos komandą.
Tiesa, nuo pernai pasikeitė ne tik būsimų AEK varžovų statusas ir finalo ketverto lokacija, bet ir M.Kuzminsko vaidmuo.
Jei sezono pradžioje lietuvis dar buvo vienas svarbiausių trenerio Dragano Šakotos ginklų, tai žiemos pradžioje patirta trauma ir atvykę keli panašios pozicijos žaidėjai nustūmė M.Kuzminską į suolo galą.
Atkrintamosiose jis apskritai nepakilo nuo suolo, o „Top 16“ etape žaidė tik po 8,6 minutės ir rinko po 2 taškus.
„Nuoširdžiai, vieno atsakymo neturiu. Kartais tie dalykai man pačiam nėra iki galo suprantami“, – apie susitraukusį savo vaidmenį 15min sakė M.Kuzminskas, nors tuojau pat pridūrė, jog su treneriu palaiko gerą ryšį ir yra pasiruošęs bet kurią akimirką žengti į aikštę ir padėti komandai.
Atsidūręs trenerio planų paraštėse, vilnietis dar sezono metu svarstė keltis į kitą komandą, o tarp komandų, kurios domėjosi M.Kuzminsko situacija, buvo ir bent kelios Lietuvos ekipos, tarp jų – ir Vilniaus „Rytas“.
„Manau, kad teisingai nutariau pabaigti darbus, kuriuos esu pradėjęs. Turiu gerą ryšį tiek su klubu, tiek su sirgaliais ir iš mano pusės gal nebūtų gražu taip pasielgti po gana ilgo ir sėkmingo laikotarpio šiame klube“, – sakė likti Atėnuose bent iki sezono pabaigos galiausiai nusprendęs žaidėjas.
Dėl karjeros tęsinio jis spręs po sezono, kai svarstys, ar verta likti Atėnuose, o galbūt ieškotis kitos komandos po trejų AEK praleistų metų. Tiesa, lietuvis yra nusistatęs kriterijus, kuriuos turėtų atitikti jo būsima karjeros stotelė, bei neatmeta, kad neradęs tinkamo varianto, galėtų kabinti sportbačius ant vinies jau po šio sezono.
„Aš visą laiką buvau nusistatęs maksimalų savo žaidimo terminą – iki tol, kol mūsų sūnus Jonas pradės eiti į mokyklą. Jam dabar ketveri, tai dar liko treji metai. Tai, sakyčiau, yra maksimalus terminas“, – apie optimalų scenarijų prasitarė Kuzia.
- FIBA Čempionų lygos finalo ketvertas Badalonoje (Ispanija) bus surengtas gegužės 7-9 dienomis;
- Pusfinaliuose gegužės 7-ąją Vilniaus „Rytas“ žais su Tenerifės „La Laguna“ (19 val.), o Atėnų AEK – su Malagos „Unicaja“ (22 val.);
- Gegužės 9-ąją bus sužaisti mačai dėl trečiosios (18 val.) ir pirmosios (21 val.) vietų;
- AEK komandai šį sezoną atstovauja Mindaugas Kuzminskas ir Lukas Lekavičius, Tenerifės ekipoje žaidžia Rokas Giedraitis;
- Titulą gins jį 2024 ir 2025 m. iškovojusi „Unicaja“, o „Rytas“ Čempionų lygos finalo ketverte žais pirmą sykį.
Prieš kelionę į Badaloną puolėjas iš Lietuvos su 15min aptarė savo komandos žygį į finalo ketvertą ir ten lauksiančius iššūkius, papasakojo apie ryšį su itin artimu bičiuliu tapusiu Luku Lekavičiumi, atviravo apie tolimesnius karjeros scenarijus ir įvertino pirmą kartą iki finalo ketverto Čempionų lygoje žengusio „Ryto" šansus Badalonoje.


