2023 07 22

Lietuvos rezervinė rinktinė užpylė Jordaniją tritaškiais

NBA atstovais ir Kauno „Žalgirio“ žaidėjais pasistiprinusi Lietuvos rezervinė vyrų krepšinio komanda šeštadienį Alytuje lengvai 93:75 įveikė Jordanijos krepšininkus.
Krepšinio rungtynės: Lietuvos rezervinė rinktinė – Jordanijos rinktinė
Krepšinio rungtynės: Lietuvos rezervinė rinktinė – Jordanijos rinktinė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Lietuvos rezervinė rinktinė šeštadienį pirmą kartą pasirodė žiūrovams.

Praėjusią savaitę Druskininkuose pradėję treniruotis Dariaus Songailos vadovaujami krepšininkai Alytuje banguotose rungtynėse sudorojo Jordanijos rinktinę, kuri rengiasi pasaulio krepšinio čempionatui.

Nuo rugpjūčio 25 dienos vyksiančioms pasaulio pirmenybėms šią savaitę Palangoje pradėjo ruoštis ir Kazio Maksvyčio treniruojama pagrindinė rinktinė, kurią pagal susitarimą gali papildyti ir geriausi rezervinės komandos žaidėjai.

Tad buvo įdomu sekti rezervinės komandos lyderius, kurių keli dar gali sulaukti kvietimų į pagrindinę komandą.

Matas Jogėla parodė solidaus žaidimo atkarpas. Po kelerių metų Klaipėdos „Neptūne“ Ispanijos lygoje karjerą tęsiantis puolėjas per 23 min. pelnė 20 taškų. Tarp jų buvo ir originalus dvitaškis, pelnytas M.Jogėlui atlikus perdavimą sau pačiam nuo varžovo nugaros.

Būtent M.Jogėla ir Deividas Sirvydis užkūrė Lietuvos komandos puolimą mačo pradžioje, kai labai sklandžiai atakavę lietuviai greitai pabėgo nuo varžovų 31:12.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Krepšinio rungtynės: Lietuvos rezervinė rinktinė – Jordanijos rinktinė

D.Sirvydis pelnė 14 taškų, iš kurių labai mikliai surinko 8 taškus, o paskui surinko tris pražangas ir jau sunkiau rado būdus užpulti, nors dažnai bandė ir atakuoti (3 iš 9 tritaškių) ir veržtis.

Lietuviai pataikė net 16 tritaškių iš 30, o daugiausiai įskraidino Ignas Sargiūnas, pataikęs 4 iš 6, o iš viso per 19 min. surinkęs 18 taškų.

Dovydas Giedraitis pelnė 19 taškų, prisidėjęs, kad Lietuvos rinktinė pabėgtų vėl, kai po trečio kėlinio Jordanija buvo priartėjusi keturiais taškais.

Laurynas Beliauskas rungtynių pradžioje surinko visus savo 9 taškus.

Augustas Marčiulionis pelnė 9 taškus ir atliko net 9 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvos rezervinės komandos priekinė linija buvo mažiau grėsminga, nors Einaras Tubutis ir atliko gražų dėjimą.

Kauno „Žalgirio“ naujokas Danielius Lavrinovičius per 16 min. pelnė 2 taškus ir atkovojo 2 kamuolius.

Suprasti akimirksniu

• Lietuvos rezervinės komandos sudėtis:
  • Augustas Marčiulionis, Einaras Tubutis, Deividas Sirvydis, Ignas Sargiūnas, Oskaras Pleikys, Gytis Nemeikša, Matas JogėlaDanielius Lavrinovičius, Dovydas Giedraitis, Laurynas Beliauskas, Jonas Paukštė.

Lietuviai prieš kelias dienas jau sutriuškino Jordaniją rungtynėse be žiūrovų, o šeštadienį Alytuje žaidžia prie gyvų tribūnų.

Dar vieną mačą su Jordanija D.Songailos vyrai sužais pirmadienį, o pagrindinė Lietuvos rinktinė kontrolinių rungtynių eilę pradės kitą šeštadienį, kai Kazio Maksvyčio komanda Panevėžyje susitiks su Ukraina.

• Lietuvos pagrindinės rinktinės sudėtis:
  • Rokas Jokubaitis, Vaidas Kariniauskas, Tomas Dimša, Margiris Normantas, Ignas Brazdeikis, Mindaugas Kuzminskas, Eigirdas Žukauskas, Tadas Sedekerskis, Donatas Tarolis, Eimantas Bendžius, Jonas Valančiūnas, Donatas Motiejūnas, Laurynas Birutis, Gabrielius Maldūnas, Ąžuolas Tubelis.

Jordanijos rinktinėje vienintelis aukšto lygio krepšinio ragavęs žaidėjas yra Ahmetas Duverioglu. 30-metis 213 cm ūgio vidurio puolėjas 2016-2022 metais atstovavo Stambulo „Fenerbahče“, o pastarąjį sezoną žaidė kitoje Turkijos komandoje „Bursaspor“.

Būtent šio aukštaūgio pastangomis Jordanijai pavyko laimėti trečią kėlinį 24:7 ir paskui sumažinti skirtumą iki keturių taškų.

Lietuvai taškų pelnė: Matas Jogėla – 20 taškų (2/3 dvitaškių, 3/8 tritaškių), Ignas Sargiūnas 18 (4 iš 6 trit.), Deividas Sirvydis 14 (3/9 tritaškių), Dovydas Giedraitis 10, Augustas Marčiulionis (9 rez. perd,.) ir Laurynas Beliauskas po 9, Einaras Tubutis 7, Oskaras Pleikys 4, Danielius Lavrinovičius 2 (Jonas Paukštė, Gytis Nemeikša);

Jordanijai daugiausiai taškų pelnė: Ahmetas Duverioglu – 17 (10 atk. kam.), Zaidas Abbas – 15.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius mačo eigoje:

Ketvirtasis kėlinys

38 min. A.Marčiulionis pagyvina paskutines minutes. Jis pelnė 9 taškus ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

36 min. Lietuvių spurtas 17:2 ir viskas stoja į savo vietas. D.Giedraičio du tritaškiai padėjo vėl nutolti 86:67.

32 min. Liko 69:65, tai mažiausia persvara, jei neskaičiuotume pačios mačo pradžios.

Trečiasis kėlinys

30 min. D.Songaila dažnai keitė žaidėjus, bet lietuviai per kėlinį pelnė tik 7 taškus, praleido 23, tad persvara aptirpo iki 66:60.

26 min. Lietuviai įstrigo puolime, D.Sirvydis irgi atakose neranda rakto – 2 tritaškiai iš 7 snaiperio grafoje, o Jordanija artinasi prie šeimininkų. 60:50 pirmauja Lietuva, bet trečiajame kėlinyje dominuoja svečiai.

24 min. Lietuviai pusketvirtos minutės nepelnė nė taško, o spurtą 10:0 surengusi Jordanija sumažino skirtumą. D.Soangaila paprašė minutės pertraukėlės, nes lietuvių persvara sumažėjo 59:46.

Antrasis kėlinys

20 min. Per pirmą mačo dalį Lietuvos krepšininkai įskraidino net devynis tritaškius, varžovai tik vieną. Nenuostabu, kad šeimininkai priekyje 59:36.

Daugiausiai taškų Lietuvos komandai pelnė M.Jogėla (13), I.Sargiūnas (10), L.Beliauskas (9), D.Sirvydis (8).

17 min. Jordanija tik dabar pataikė pirmą tritaškį, iš aštuntojo bandymo. Tuo tarpu lietuviai tiesiog lyja tritaškiais ir daugiausiai dėl tolimų metimų pirmauja 51:32.

15 min. M.Jogėla jau pelnė 12 taškų ir yra rezultatyviausias žaidėjas. 42:25.

13 min. Lietuviai labai lengvai įveikia varžovų gynybą ir išlaiko persvarą 37:19.

Pirmasis kėlinys

10 min. Laurynas Beliauskas veržliai įsijungė į rungtynes – po jo tritaškių ir reido lietuviai atitrūko 31:12.

6 min. Gražus E.Tubučio įkirtimas į baudos aikštelę ir dėjimas, sulaukus M.Jogėlos perdavimo. 16:10 Lietuva pirmauja.

4 min. D.Sirvydis jaučiasi labai laisvai šįvakar. Du tritaškiai ir gražus prasiveržimas, Deivido 8 taškai, po kurių Lietuva priekyje 13:5.

2 min. Lietuviai mačą pradėjo dviem tritaškiais. Po M.Jogėlos ir D.Sirvydžio tritaškių šeimininkai startavo 6:2.

Lietuvos komandos starto penketas: D.Giedraitis, O.Pleikys, D.Sirvydis, M.Jogėla ir D.Lavrinovičius.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti