2015 04 04

„Lietuvos rytas“ nugalėjo „Pieno žvaigždes“, „Šiauliai“ – „Prienus“

Šeštadienį buvo sužaistos dvejos LKL rungtynės. Vilniaus „Lietuvos rytas“ išvykoje nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“, o „Šiauliai“ sutriuškino „Prienus“.
Martynas Gevevičius
Martynas Gevevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Lietuvos ryto“ ekipa iškovojo 30-tąją pergalę LKL čempionate. Vilniečiai išvykoje 87:81 (24:26, 17:12, 29:21, 17:22) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Pirmąją sezono dvikovą Pasvalyje „Lietuvos rytas“ laimėjo 87:69, tačiau kitos rungtynės Vilniuje klostėsi daug atkakliau (85:87 ir 84:76).

Rungtynių pradžioje galvos traumą patyrė Pasvalio komandos puolėjas Evaldas Kairys, tačiau tai šeimininkų iš vėžių neišmušė. „Pieno žvaigždės“ pasinaudojo nerezultatyviomis vilniečių atakomis ir pirmavo 2:8 (3 min.).

Po M.Lukauskio tritaškio Marcelo Nicola auklėtiniai priartėjo (9:10). A.Kavaliauskas pamokė A.Jankaitį, G.Orelikas smeigė tritaškį – 16:19. Aikštėje pasirodęs T.Leslie iš karto tapo galvos skausmu varžovų gynybai – amerikietis pataikė du tolimus metimus (24:26, 10 min.).

Antrajame ketvirtyje komandos toliau keitėsi tritaškiais (30:31, 14 min.). A.Juškevičiui pagaliau pavyko persverti rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai (34:32, 15 min.). Įpusėjus rungtynėms vilniečiai pirmavo 41:38.

Po pertraukos sostinės klubas surakino varžovus gynyboje ir nutolo (56:43, 25 min.). K.Lavrinovičius toliau rinko taškus iš po krepšio, netrukus aukštaūgis smeigė tritaškį.

Pasvalio klubas nepasidavė ir dar išlaikė intrigą (70:59, 30 min.). A.Kavaliauskas „apdovanojo“ L.Kisielių įspūdingu bloku, vilniečiai toliau pirmavo – 74:62 (35 min.).

Aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 6:0 ir priartėjo (74:68). „Lietuvos ryto“ vežimą puolime truktelėjo A.Kavaliauskas (78:70, 38 min.). Svečiai atlaikė šeimininkų šturmą, o galutinį žodį tarė M.Lukauskis, tritaškiu nutildęs Pasvalio areną (82:73, 39 min.). „Pieno žvaigždžių“ bandymas gelbėtis pražangomis naudos nedavė – M.Nicola auklėtiniai laimėjo 87:81.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 15, M.Lukauskis ir A.Juškevičius po 12, M.Gecevičius 10, T.Leslie 9.

„Pieno žvaigždės“: G.Sirutavičius 26, M.Dixonas 17, L.Kisielius 13.

LKL čempionte lengvą pergalę iškovojo „Šiauliai“ (16-17). Gedimino Petrausko auklėtiniai išvykoje 87:50 (25:14, 15:12, 22:12, 25:12) nugalėjo „Prienų“ (6-30) ekipą.

Rungtynes ekipos pradėjo apsikeisdamos dvitaškiais, tačiau Gintaro Leonavičiaus vedini „Šiauliai“ ilgainiui įgavo  pranašumą (4:10). 5 iš eilės „Prienų“ taškai šiauliečių nesustabdė. Tolimais metimais „Šiauliai“ susigrąžino persvarą, o Roko Giedraičio dėjimu ją padidino (12:20). Ryanas Olanderis suteikė „Šiauliams“ dviženklį pranašumą – 14:25.

Antrajame kėlinyje „Prienų“ problemos nesibaigė. Ir toliau priešnuodžių varžovų puolimui neradę prieniškiai leido savo deficitą padidinti iki 17 (18:35). Dominykas Milka ir Martynas Linkevičius pelnė 6 taškus be atsako ir sumažino varžovų persvarą (24:35), bet juos sustabdė dvitaškį su pražanga pelnęs Vytautas Šulskis (24:38). Per paskutinę kėlinio minutę komandos pataikė po dvitaškį ir prieš ilgąją pertrauką rezultatas buvo palankus „Šiauliams“ – 26:40.

Pražangų kupinoje trečio kėlinio pradžioje ir toliau dominavo „Šiauliai“. Svečiai per tris kėlinio minutes sustiprino savo persvarą iki 23 taškų (28:41). M.Linkevičiui pataikius iš vidutinio nuotolio R.Giedraitis pelnė 6 taškus, į kuriuos „Prienai“ atsakė tik vienu taikliu baudos metimu (31:57). Po to komandų žaidimas išsilygino, todėl iki kėlinio pabaigos ekipos keitėsi taškais – 38:62.

Paskutinio ketvirčio metu komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, bet dažniau iš trijų taškų zonos atakavę šiauliečiai pamažu didino savo persvarą (46:77). 8 taškus iš eilės pelnę Jeffrey Allenas ir Karolis Babkauskas dar padidino ir taip nemažą svečių pranašumą (48:85). Per likusį laiką „Prienai“ jokio spurto surengti nesugebėjo, todėl galutinis rungtynių rezultatas – 50:87.

„Šiauliai“: Ryanas Olanderis 16 tšk., Rokas Giedraitis 15 tšk., Gintaras Leonavičius 12 tšk., Vytautas Šulskis 11 tšk., Modestas Kumpys 8 tšk.

„Prienai“: Martynas Linkevičius 17 tšk. (11 atk. kam.), Dominykas Milka 16 tšk.