2019 08 29

Lietuvos šešiolikmetės – Europos čempionato finale

Lietuvos jaunučių (U16) merginų rinktinė kuria istoriją. Lietuvės Europos čempionato pusfinalyje 54:51 (11:14, 16:9, 9:12, 18:16) įveikė Prancūziją ir žengė į finalą. Tai pirmas toks pasiekimas istorijoje Lietuvos šešiolikmečių rinktinei.
Lietuvos šešiolikmetės
Lietuvos šešiolikmetės / FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinė jau anksčiau buvo užsitikrinusi vietą kitų metų pasaulio (U17) čempionate.

Viliaus Stanišausko auklėtinės čempionato finale penktadienį (22 val. Lietuvos laiku) žais su Ispanijos ir Rusijos poros laimėtojomis.

LKF U16 merginų rinktinei buvo iškėlę tikslą užimti 5-12 vietas. Tai geriausias šios vasaros Lietuvos jaunimo merginų rinktinių rezultatas.

Nerezultatyviose ir nervingose rungtynėse pirmasis kėlinys geriau susiklostė prancūzėms, kurios po 10 minučių kovos buvo priekyje 3 taškais (14:11). Tačiau jau antrame ketvirtyje įtampą nugalėjusios lietuvės suaktyvino gynybą, leido varžovėms įmesti 9 taškus per kėlinį ir ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą (27:23).

Trečiajame kėlinyje žaidimas ir toliau klostėsi taškas į tašką. Nė vienai komandai nepavyko susikrauti ryškesnio pranašumo, o po trijų kėlinių lietuvės buvo priekyje 1 tašku (36:35).

Ketvirtą kėlinį prancūzės pradėjo spurtu 7:2 ir išsiveržė į priekį (42:38). Tačiau likus 3,5 min. puikią atkarpą sužaidusios lietuvės išlygino rezultatą (47:47). Likus 1,5 min. Prancūzija dar kartą išsiveržė į priekį, tačiau abi baudas pataikiusios lietuvės išlygino rezultatą (51:51). Prasidėjus paskutinei minutei lietuvės pataikė vieną baudą (52:51), o gynyboje blokavo varžovių metimą. Prancūzijos ataka po minutės pertraukėlės buvo netiksli, o lietuvės stojo prie baudų metimų linijos. Likus 9 sek. Justė Veronika Jocytė pataikė du baudų metimus ir padidino atotrūkį iki 3 taškų (54:51), o gynyboje dar kartą blokavo varžovių metimą ir žengė į finalą.