2020 01 18

LKL: po „Juventus“ krepšininkų kojomis krito ir „Lietkabelis“

Įspūdinga Utenos „Juventus“ (12-8) krepšininkų serija tęsiasi. 19-ojo „Betsafe-LKL“ turo rungtynėse namuose uteniškiai 89:77 (22:17, 27:15, 19:25, 21:20) palaužė ir dar vieną Lietuvos krepšinio „didžiojo ketverto“ narį – Panevėžio „Lietkabelį“ (12-7).
Gytis Radzevičius
Gytis Radzevičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Priminsime, kad praėjusią savaitę „Juve“ paskutinėmis rungtynių sekundėmis tėškė antausį Vilniaus „Rytui“.

Kadangi pralaimėjimą 19-ajame ture patyrė „Neptūnas“, uteniškiai Lietuvos krepšinio lygoje kyla į ketvirtąją vietą. Tiesa, ambicingoji Žydrūno Urbono kariauna sustoti tikrai neketina – nuo trečioje vietoje esančio „Lietkabelio“ juo skiria tik viena pergalė.

Utenos komanda nacionaliniame čempionate yra laimėjusi septynerias rungtynes iš pastarųjų aštuonerių.

„Lietkabelio“ pirmi devyni bandymai pasižymėti iš toli buvo netikslūs, o tuo pasinaudoję uteniškiai, po spurto 18:2, įgijo dviženklį pranašumą – 33:17.

Uraganinį puolimą demonstravęs „Juventus“ prieš pat ilgąją pertrauką įgavo iki tol rekordinį pranašumą ir nutolo dar labiau – 49:32.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Norbertas Giga

Antrąją rungtynių dalį panevėžiečiai pradėjo galingu spurtu 19:3 ir vos per keturias minutes sugrįžo į rungtynes – 51:52.

Vis dėlto „Lietkabeliui“ iniciatyvos perimi nepavyko ir „Juventus“ į tokį svečių išpuolį atsakė savo spurtu 16:3 bei tokiu būdu susigrąžino dviženklį pranašumą (68:54).

Likus žaisti tris minutes „Lietkabelis“ po sėkmingo spurto 13:3 dar kartą sugrįžo į rungtynes (71:77), tačiau „Juventus“ sugebėjo atlaikyti ir šį svečių šturmą bei geriau sužaidę rungtynių pabaigą iškovojo dar vieną skambią pergalę.

„Juventus“ į pergalę vedė arti dvigubo dublio buvęs Gytis Radzevičius, kuris pelnė 18 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Norbertas Giga prie pergalės pridėjo 16 taškų.

„Lietkabelio“ gretose 21 tašką pelnė Žjelko Šakičius, o 19 surinko Tomas Dimša.

Utenos „Juventus“: Gytis Radzevičius 18 (4/5 trit., 25 naud. bal.), Norbertas Giga 16, Žygimantas Skučas ir Bryantas Crawfordas po 14.

Panevėžio „Lietkabelis“: Željko Šakičius 21 (8 atk. kam.), Tomas Dimša 19, Vytenis Lipkevičius 11.