2023 04 02

Paskutinės akimirkos metimas parklupdė „Kibirkštį“ finale

„Betsafe-Baltijos lygos“ finale po dramatiškos kovos suklupo Vilniaus „Kibirkštis“. Gitauto Kievino auklėtinės Birštone vykusio finalo ketverto lemiamose rungtynėse 68:69 (21:15, 23:19, 15:15, 9:20) paskutinėmis sekundėmis pralaimėjo Rygos TTT krepšininkėms.
Gintarė Petronytė
Gintarė Petronytė / Sauliaus Čirbos nuotr.

Praėjusiais metais vilnietės taip pat pasidabino sidabro medaliais, kai finale nusileido tai pačiai TTT komandai.

Likus kiek mažiau nei 2 minutėms iki rungtynių pabaigos Gabrielė Šulskė įmetė vieną iš dviejų baudų (67:66), tada komandos apsimainė nerezultatyviomis atakomis, o vėliau Gintarė Petronytė suklydo.

Tiksint paskutinėms 15 sekundžių, kamuolį savo rankose turėjo latvės, o lemiamoje atakoje pergalingą tritaškį iš kampo įsmeigė Gunta Baško.

Vilnietės dar turėjo 1,7 sekundės, tačiau po minutės pertraukėlės suklydo įmesdamos kamuolį iš užribio ir turėjo pripažinti Rygos ekipos pranašumą.

Į simbolinį finalo ketverto penketuką patekusi G.Petronytė finale per 35 minutes pelnė 23 taškus (9/14 dvit., 5/5 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, padarė 4 klaidas bei surinko 37 naudingumo balus.

Finalo ketverto MVP išrinkta 27-erių latvių kluboi amerikietė Dekeiya Cohen. Jos sąskaitoje per 34 minutes buvo 18 taškų (8/20 dvit., 2/4 baud.), 19 atkovotų kamuolių, rezultatyvus perdavimas, klaida bei 28 naudingumo balai.

Čempionių gretose rezultatyviausiai žaidė Kate Vilka, per 35 minutes pelniusi 25 taškus (9/12 dvit., 2/5 trit.). Ji taip pat atkovojo kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus.

Bronzos medalius iškovojo Rygos Stradinio universiteto atstovės, kurios mažajame finale 71:62 įveikė Klaipėdos „Neptūną“.

„Kibirkštis“: Gintarė Petronytė 23 (9/14 dvit., 5/5 baud., 13 atk. kam., 4 kld., 37 naud.), Gintarė Mažionytė 12 (2/7 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Gabrielė Šulskė 9 (5/9 baud., 4 kld.), Rachel Theriot 7 (5 rez. perd.).

TTT: Kate Vilka 25 (9/12 dvit., 2/5 trit.), Dekeiya Cohen 18 (8/20 dvit., 19 atk. kam., 5 per. kam., 28 naud.), Vanesa Jasa 9.