2019 12 19

Pirmajame KMT ketvirtfinalio mače – žybtelėjęs P.Valinskas ir „Lietkabelio“ persvara

Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyre toliau žaidžiami ketvirtfinalio mačai. Šįsyk į kovą stojo dvi Aukštaitijos komandos – Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje 78:69 (18:21, 21:23, 18:17, 21:8) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir prieš atsakomąjį susitikimą namuose susikrovė 9 taškų persvarą.
Paulius Valinskas
Paulius Valinskas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Pergalingą pranašumą „Lietkabelis“ susikrovė tik ketvirtajame kėlinyje – po trijų ketvirčių pasvaliečiai dar pirmavo 61:57.

Lemiamą kėlinį dviem tritaškiais pradėjo Margiris Normantas ir Tomas Lekūnas, išvedę panevėžiečius į priekį (63:61), o rungtynių pabaigoje estafetę iš komandos draugų perėmė ir geriausias rungtynes po sugrįžimo į Lietuvą sužaidęs Paulius Valinskas.

Gynėjas per vos daugiau nei minutę pelnė 7 taškus iš eilės ir sukrovė „Lietkabeliui“ 9 taškų persvarą (78:69), kurį tiksint paskutinėms sekundėms kiek sumažino tik Mike'o Bruesewitzmo tritaškis.

Geriausią sezono susitikimą sužaidęs P.Valinskas iš viso pelnė 24 taškus (5/9 dvit., 3/5 trit., 5/5 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 3 kamuolius, dukart suklydo, kartą prasižengė ir surinko 24 naudingumo balus.

Atsakomasis komandų susitikimas Panevėžyje bus žaidžiamas vasario 12-ąją. Šios poros nugalėtojas gaus bilietą į KMT finalo ketvertą, kuris vasario 15-16 dienomis vyks Klaipėdoje.

„Pieno žvaigždės“: Arvydas Šikšnius 22 (5/8 trit.), Miha Lapornikas 21 (5/8 trit.), Johnas Gillonas 7 (6 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 24 (5/9 dvit., 3/5 trit.), Martynas Sajus (7 atk. kam.) ir Tomas Dimša po 13, Margiris Normantas 9.