2016 02 19

Po pertraukos pabudęs „Žalgiris“ palaužė „Nevėžį“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žengė pirmą žingsnį link Karaliaus Mindaugo taurės. Penktadienio popietę šalies čempionai nesunkiai 77:64 (15:6, 18:23, 27:9, 17:26) palaužė Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus ir žengė į pusfinalį.
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Lemiamą spurtą žalgiriečiai surengė po didžiosios pertraukos. Pirmus du kėlinius kėdainiečiai kaip reikiant kibo į atlapus savo kur kas tituluotesniems priešininkams, tačiau trečiajame kėlinyje sugriuvo.

Ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo atkarpa 18:0 ir pasiuntė varžovus į nokdauną, iš kurio varžovai atsibusti taip ir nepajėgė.

Ketvirtajame kėlinyje „Nevėžis“ dar bandė rodyti gyvybės ženklus ir mažinti deficitą, tačiau sukurti stebuklo Ramūno Cvirkos auklėtiniai neįstengė.

Kartą šį sezoną kėdainiečiai „Žalgirio“ ekipą jau buvo nuskriaudę, kai lapkričio 30-ąją sensacingai triumfavo varžovų tvirtovėje 88:82. Sausio 25-ąją Kėdainiuose LKL čempionai pasiekė triuškinantį revanšą – 98:54.

Šeštadienį turnyro pusfinalyje „Žalgiris“ susitiks su Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipa, kuri pirmajame ketvirtfinalyje 88:86 palaužė Utenos „Juventus“ ekipą.

„Žalgiris“: M.Pocius 14 taškų, P.Jankūnas 10, L.Lekavičius 9, I.Vougioukas ir O.Hanlanas (9 atk. kam.) po 8, R.Seibutis ir E.Ulanovas po 7.

„Nevėžis“: T.Kingas 15 (10 atk. kam.), E.Ežerskis 13, M.Kupšas 10, V.Volkus 7, O.Kolčenka 6, C.Frazieris 5.

Rungtynių eiga:

I kėlinys.  Kauniečiai sėkmingiau pradėjo dvikovą – 5:0. Pirmuosius taškus kėdainiečiams trečiąją dvikovos minutę pelnė Mindaugas Kupšas.

Įpusėjus kėliniui abi komandos kartu sudėjus tebuvo pelnę vos 9 taškus, o žalgiriečiai pirmavo 7:2.

Jau pirmajame kėlinyje Šarūnas Jasikevičius išbandė abu savo jaunus įžaidėjus Kasparą Vecvagarą ir Luką Lekavičių.

Aikštėje pasirodė ir jaunasis Martynas Sajus.

Pirmąjį kėlinį taiklu metimus užbaigė Vaidotas Volkus, tačiau tai tebuvo vos šeštasis „Nevėžio“ taškas per pirmąsias dešimt minučių.

Po pirmojo labai nerezultatyvaus kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 15:6.

II kėlinys. Po pertraukėlės kėdainiečiai pratęsė spurtą ir, pelnę penkis taškus be atsako, priartėjo 11:15.

Pajutę kvėpavimą į nugaras, žalgiriečiai šovė į priekį. Pirmuosius taškus pelnė Paulius Jankūnas, pataikė Siimas-Sanderis Venė bei Edgaras Ulanovas ir kauniečiai vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 21:11.

Visgi pasiduoti „Nevėžis“ nesiruošė. Ramūno Cvirkos auklėtiniai į tai atsakė spurtu 12:2 ir įpusėjus ketvirčiui išlygino rezultatą – 23:23. Per pusę antrojo ketvirčio kėdainiečiai sugebėjo įmesti net 17 taškų.

Visgi perlaužti rungtynių sau naudinga linkme „Nevėžis“ nesugebėjo. „Žalgiris“ geriau baigė kėlinį – 33:29.

III kėlinys. Per pertrauką žalgiriečiai padarė išvadas ir trečią kėlinį pradėjo su nauja energija. 18:0 laimėta atkarpa ir kauniečiai lemtingai nutolo 51:29.

Ramūnas Cvirka paprašė dviejų minutės pertraukėlių, tačiau grąžinti auklėtinių į kovą tai nepadėjo.

Pirmųjų taškų trečiajame kėlinyje Kėdainių ekipos treneriui reikėjo laukti ilgiau nei 5 minutes, kai iš po krepšio pataikė Aidas Viskontas.

Intrigai išsikvėpus, kauniečiai pataikyti pradėjo kur kas geriau.

Po trijų kėlinių „Žalgiris“ jau pirmavo triuškinančia persvara – 60:38.

IV kėlinys. Paskutinės dešimt minučių tebuvo formalumas. Supratę, kad sukurti stebuklo nepavyks, kėdainiečiai pradėjo žaisti atsipalaidavę ir sugebėjo sumažinti deficitą.

Šarūnas Jasikevičius jau taupė savo pagrindinius žaidėjus šeštadienio pusfinaliui, o tuo pasinaudojęs „Nevėžis“ gana sparčiai atsilikimą aptirpdė iki vienženklio.

Kėdainių ekipos gretose išsiskyrė Mindaugas Kupšas, tačiau vieno aukštaūgio pastangų buvo per maža – 77:64.