2017 02 13

D.Motiejūno nuotykiai Sakramente: sezono rekordas ir D.Cousinso trinktelėjimas jam per veidą

Lengvas nokautas Donato Motiejūno neišmušė iš vėžių ir lietuvis Sakramente pasiekė asmeninį sezono atkovotų kamuolių rekordą. Tačiau „New Orleans Pelicans“ turėjo pripažinti „Sacramento Kings“ krepšininkų pranašumą 99:105 (29:23, 27:30, 17:23, 26:29).
Donatas Motiejūnas ir DeMarcusas Cousinsas
Donatas Motiejūnas ir DeMarcusas Cousinsas / Stopkadras

Suprasti akimirksniu

• „Pelicans“ krito Sakramente 99:105.
  • D.Motiejūnas pelnė 7 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.
  • Pirmojo kėlinio pabaigoje jam per veidą trinktelėjęs D.Cousinsas gavo techninę pražangą.
  • D.Cousinsui į tarpukojį trinktelėjęs B.Hieldas išvarytas iš aikštės.

Pirmojo kėlinio pabaigoje atkakliai po krepšiu su DeMarcusu Cousinsus stumdydamasis D.Motiejūnas jau praradęs pusiausvyrą „sėdosi“ ant parketo, kai dar spėjo „sugerti“ nubėgančio varžovo ranką.

Teisėjai greitai įžvelgė klastą. Jie skyrė techninę pražangą šios žaidimo kategorijos meistrui ir nepakeitė savo sprendimo net ir po vaizdo peržiūros, dideliam „Kings“ sirgalių nepasitenkinimui. Arbitrų verdiktas – tyčinis smūgis.

Pakilęs nuo parketo D.Motiejūnas susiėmęs už žandikaulio dar bandė atsikvošėti, o jo skriaudikui ateityje gali atsirūgti. Kadangi jau viršijo šio sezono techninių pražangų limitą (16), tai reiškia, kad dabar kas antra techninė pražanga D.Cousinsui reikš praleistas sekančias rungtynes.

Skausmingas epizodas nesutrikdė D.Motiejūno – lietuvis per 22 minutes pelnė 7 taškus (2/3 dvit., 0/3 trit., 3/4 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, suklydo 3 ir prasižengė 2 kartus.

26-erių puolėjas ne tik sužaidė rezultatyviausią mačą nuo sausio 29-osios, bet ir pasiekė asmeninį sezono atkovotų kamuolių rekordą.

Tiesa, nepėsčias buvo ir DeMarcusas Cousinsas, kuris sunervintas vėliau skriaudė „Pelicans“ gynybą 28 taškais, 14 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyviais perdavimais.

Beje, už D.Motiejūną vėliau „keršijo“ gynėjas Buddy Hieldas, bet labai nesėkmingai. Už trinktelėjimą į tarpukojį antrojo kėlinio pabaigoje „Pelicans“ naujokas buvo išvarytas iš aikštės.

„Pelicans“ tai buvo 6-asis pralaimėjimas išvykoje per 7 pastaruosius susitikimus svečiuose.

Beje, Naujasis Orleanas jau 12-ose rungtynėse iš eilės praleido bent 100 taškų, o tokia gynyba smukdo „Pelicans“ į 12-ąją vietą Vakarų konferencijoje (21-33).

„Kings“ laimėjo trečias rungtynes iš eilės – tik antrą kartą šį sezoną.

„Pelicans“: A.Davisas 32 (10 atk. kam., 6 kl.), J.Holiday 16 (11 rez. perd., 5 per. kam.), D.Cunninghamas 14.

„Kings“: D.Cousinsas 28 (14 atk. kam., 7 rez. perd.), D.Collisonas 20 (8 rez. perd.), M.Barnesas 12, B.McLemore'as 11, A.Afflalo 10.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti