2023 03 22

D.Sabonis rinko trigubą dublį, bet gavo NBA vicečempionų pamoką

Domantas Sabonis ir vėl žaidė puikiai, bet jo atstovaujami „Sacramento Kings“ (43-29) turėjo pripažinti „Boston Celtics“ (50-23) pranašumą namuose – 109:132 (32:30, 22:30, 31:40, 24:32).

D.Sabonis savo komandai per 37 minutes pelnė 16 taškų (7/11 dvit., 0/1 trit., 2/6 baud.), atkovojo 13 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Tiesa, lietuvis dar suklydo 6 kartus ir dukart prasižengė.

Dukart iš eilės savaitės žaidėju išrinktas Domas surinko jau dvyliktą trigubą dublį šį sezoną – pagal šį rodiklį jis lygoje nusileidžia tik absoliučiam lyderiui Nikolai Jokičiui, trigubą dublį surinkusiam 28 kartus.

„Kings“ turėjo 7 taškų pranašumą pirmajame kėlinyje ir pirmavo didesnę antrojo ketvirčio dalį, bet 9 taškais be atsako pirmąją mačo pusę užbaigę „Celtics“ į rūbinę išėjo pirmaudami 60:54.

Sėkmingą savo žaidimą svečiai iš Bostono pratęsė ir po ilgosios pertraukos, kai Marcusas Smartas tritaškiu savo komandos pranašumą išaugino iki 13 taškų (79:66).

Nors „Kings“ buvo nukirpę skirtumą iki 8 taškų, po trijų ketvirčių „Celtics“ komfortabiliai pirmavo 100:85.

Niekas nepasikeitė ir paskutiniame kėlinyje. „Celtics“ susikrovė didesnį nei 20 taškų pranašumą ir pasiekė nesunkią pergalę Sakramente.

Tai pirmas kartas po „All-Star“ pertraukos, kai „karaliai“ pralaimėjo dvejas rungtynes iš eilės.

„Kings“ komandai tai buvo penktosios rungtynės per septynias pastarąsias dienas. Be to, per jas D.Sabonio komanda spėjo apsilankyti ir rytinėje JAV pakrantėje. Vis dėlto lietuvis pasiteisinimų dėl nuovargio neieškojo.

„Visi tai jautėme, bet tai nepasiteisinimas, nes visos komandos išgyvena tokius tvarkaraščius. Turime kovoti nepaisydami to ir būti geresni po ilgosios pertraukos“, – sakė D.Sabonis.

„Kings“ nesugebėjo pergalių skaičiumi pavyti antroje Vakarų konferencijos vietoje esančių „Memphis Grizzlies“ (44-27) ir lieka treti. Tuo tarpu „Celtics“ yra antri Rytuose.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 18, Domantas Sabonis 16 (13 atk. kam., 12 rez. perd.), Keeganas Murray 15 (3/10 trit.), Davionas Mitchellas 13, Terence'as Davisas 12, Harrisonas Barnesas 11.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 36 (12/18 dvit., 8 atk. kam.), Jaylenas Brownas 27 (4/7 trit.), Derrickas White'as 20 (5/10 trit., 7 atk. kam., 11 rez. perd.), Marcusas Smartas 17 (7 rez. perd.), Alas Horfordas 11.