2019 12 23

Dešimtmečio sugrįžimas: „Raptors“ panaikino net 30 taškų deficitą ir palaužė „Mavericks“

„Toronto Raptors“ (21-8) žaidėjai NBA pirmenybėse pasiekė jau penktą pergalę iš eilės. Vis tik šį kartą ji buvo neeilinė – Kanados klubas namuose panaikino net 30 taškų deficitą ir palaužė be Lukos Dončičiaus rungtyniavusius „Dallas Mavericks“ (19-10) – 110:107 (20:17, 22:34, 21:35, 47:21).

„Mavs“ šiame mače prametė pirmus 12 metimų iš žaidimo, o tuo besinaudoję šeimininkai jau pirmajame kėlinyje turėjo dviženklį pranašumą – 18:6.

Visgi Ricko Carlisle'o auklėtiniai atsitiesė antrajame ketvirtyje, kai ėmė pataikyti tritaškius ir per ilgąją pertrauką jau pirmavo prieš varžovus iš Toronto – 51:42.

Dar įspūdingiau „Mavs“ pradėjo antrąją rungtynių pusę, kai parbloškė varžovus atkarpa 30:9 ir pabėgo triuškinančiu atstumu – 81:51.

Vis dėlto „Raptors“ nepasimetė. Vedami Kyle'o Lowry ir keturių atsarginių krepšininkų NBA čempionai ketvirtajame kėlinyje ėmė provokuoti vieną varžovų klaidą po kitos, o galiausiai spurtavo net 38:11 bei likus žaisti 4 minutes persvėrė rezultatą savo naudai – 101:97.

„Mavericks“ dar bandė kabintis į pergalę, kai Kristapas Porzingis likus žaisti 32,2 sek. pataikė baudų metimus ir persvėrė rezultatą (107:106), bet galiausiai šis vakaras priklausė „Raptors“ – Chrisas Boucheris galingai įkrovė kamuolį į krepšį po K.Lowry perdavimo, netrukus sumetė ir baudų metimus, o paskutinis K.Porzingio bandymas iš daugiau nei pusės aikštės buvo nesėkmingas.

„Raptors“ tapo pirmąja komanda per daugiau nei dešimtmetį, laimėjusia rungtynes nepaisant 30 taškų deficito. Paskutinį kartą tą 2009 m. gruodžio 21-ąją tą padarė „Sacramento Kings“, kurie išvykoje panaikino net 35 taškų atsilikimą ir patiesė „Chicago Bulls“, taip užfiksuodami iki šiol galiojantį NBA rekordą.

Apskritai tai buvo vos trečias kartas per paskutinius 20 metų, kai komanda laimėjo ištirpdydama 30 taškų deficitą.

„Raptors“ į priekį šiose rungtynėse vedė vieną geriausių sezono susitikimų sužaidęs K.Lowry. Įžaidėjas vien per ketvirtąjį kėlinį pelnė 20 taškų, o iš viso surinko 32 taškus (7/10 dvit., 5/13 trit., 3/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Mavs“ šiame mače vertėsi be čiurnos traumą besigydančio L.Dončičiaus, o svarbių žaidėjų trūko ir „Raptors“ gretose – nežaidė Pascalis Siakamas, Marcas Gasolis ir Normanas Powellas.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 32 (5/13 trit., 8 atk. kam., 10 rez. perd.), Chrisas Boucheris 21 (9/12 baud., 7 atk. kam.), Rondae Hollisas-Jeffersonas 18 (9 atk. kam.), Fredas VanVleetas 10 (2/13 metimai).

„Mavericks“: Jalenas Brunsonas 21 (9 rez. perd.), Kristapas Porzingis 19 (5/15 metimai, 12 atk. kam.), Dwightas Powellas 17 (9 atk. kam.), Timas Hardaway 16 (6/19 metimai, 8 atk. kam., 5 rez. perd.), Dorianas Finney-Smithas 14.