2022 03 14

Dominavęs Jonas Valančiūnas išbandė ir itin retą manevrą

Jonas Valančiūnas sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių ir padėjo savo komandai nutraukti nesėkmių seriją. „New Orleans Pelicans“ (28-40) namuose 130:105 (32:29, 23:39, 17:30, 33:32) sutriuškino blogiausią NBA ekipą „Houston Rockets“ (17-51).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Pelicans“ šiame susitikime vertėsi be trijų žvaigždžių Ziono Williamsono, Brandono Ingramo ir CJ McCollumo, tad lyderio vaidmens ėmėsi J.Valančiūnas.

Lietuvis terorizavo nieko prieš jį gynyboje negalėjusį padaryti „raketų“ centrą Christianą Woodą ir per mažiau nei 27 minutes pelnė net 32 taškus (11/15 dvit., 1/3 trit., 7/7 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, sykį suklydo ir triskart prasižengė.

Įspūdingu tempu taškus rinkęs lietuvis antrajame kėlinyje atliko ir ypač retai krepšinyje matomą metimą, kai iš vidutinio nuotolio atakavo visiškai nepašokęs ir pataikė nuo lentos.

30 taškų ribą JV pasiekė trečią kartą šiame sezone ir antrąsyk per kelias dienas – trečiadienį į „Orlando Magic“ krepšį lietuvis suvertė lygiai 30 taškų.

Jo sezono ir visos karjeros rekordas yra 39 taškai, pelnyti prieš „Los Angeles Clippers“ lapkričio pabaigoje.

Antras pagal rezultatyvumą komandoje buvo kitas aukštaūgis Jaxsonas Hayesas. 21 tašką pelnęs amerikietis ketvirtajame kėlinyje atliko ir įspūdingą dėjimą, kamuolį prasikišęs tarp kojų.

„Pelicans“ sugebėjo nutraukti keturių pralaimėjimų seriją ir Vakarų konferencijoje artėja prie devintą vietą užimančių „Los Angeles Lakers“ (29-38).

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 32 (10 atk. kam.), Jaxsonas Hayesas 21, Naji Marshallas 17 (10 atk. kam.), Jose Alvarado 16 (10 rez. perd., 6 per. kam.), Willy Hernangomezas 12, Devonte' Grahamas 10 (7 rez. perd.).

„Rockets“: Jalenas Greenas 17, Davidas Nwaba 15, Jae'Seanas Tate'as 14, Joshas Christopheris 13.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti