2016 08 21

Fantastiškas bronzinis mūšis: Pau Gasolio šou sudaužė australų svajonę

Pau Gasolis yra nerealus. Virš australų lanko skrajojęs 36-erių Ispanijos rinktinės brangakmenis nukalė savo šaliai olimpinius bronzos medalius. Mažajame finale Rio de Žaneire Ispanija po puikios kovos 89:88 nugalėjo Australiją. Pergalę ispanams atnešė du Sergio Rodriguezo baudų metimai likus žaisti 5,4 sek.
Ispanijos triumfas
Ispanijos triumfas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Įprastai mažieji finalai didelės intrigos nesukelia. Rio „Carioca“ arenoje mačo pradžioje taip pat netrūko daug laisvų vietų. Bet rungtynėms įsibėgėjus atmosfera čia įkaito.

Didžiausią šou kūrė Pau Gasolis.

Vien per tris kėlinius aukštaūgis pelnė net 25 taškus ir vedė ispanus į priekį. Ketvirtajame kėlinyje jis tylėjo 8 minutes, kol atsilošęs pataikė metimą iš vidutinio nuotolio, o netrukus drebindamas krepšį dėjimu užriaumojo 83:82.

Bet australai taip pat turėjo tikrą šoumeną – 30 taškų surinkusį Patricką Millsą. Bet gynėjas lemiamu metu buvo netikslus – prametė dvejose atakose iš eilės.

Tačiau kritinėje situacijoje Australiją gelbėjo veteranas Davidas Andersenas. Iki pertraukos pelnęs net 13 taškų, kito savo taškelio 36-erių puolėjas laukė iki pat paskutinės minutės. Būtent jo puolime sučiuptas kamuolys ir išprovokuota pražanga likus 35 sek. išvedė Australiją į priekį 86:85.

Bet Aronas Baynesas nepavojingoje situacijoje neišlaikė ir prasižengė prieš P.Gasolį. Šis likus 29 sek. meistriškai realizavo abi baudas – 87:86.

Vis dėlto A.Baynesas taisė situaciją įmesdamas dvitaškį likus žaisti 10 sek. – 88:87.

Tačiau pergalingi buvo Sergio Rodriguezo taškai. Jis likus 5,4 sek. realizavo dvi baudas ir Ispanija triumfavo aikštės viduryje 89:88.

Teisėjo sprendimas skirti pražangą Patrickui Millsui sukėlė didžiulę diskusiją audrą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Australija įsiutusi: medalį Ispanijai atnešė FIBA ir teisėjo klaida?

Tai pirmieji bronzos medaliai olimpinėse žaidynėse Ispanijos krepšinio istorijoje. Praeityje ispanai tris kartus džiaugėsi sidabru, o ant apdovanojimų pakylos jie lipo jau trečiose žaidynėse iš eilės.

Ispanija: P.Gasolis 31 (12/15 met., 11 atk. kam.), N.Mirotičius 14, S.Rodriguezas 11, R.Fernandezas 10.

Australija: P.Millsas 30, D.Andersenas 15, R.Broekhoffas po 13, B.Motumas 12.