2019 12 21

Galingo J.Valančiūno dublio fone – „Grizzlies“ nesėkmė prieš vienus Rytų autsaiderių

Tai buvo retos rungtynės, kuomet „Memphis Grizzlies“ klubas (10-19) NBA lygoje susitiko su prastesnį pergalių ir pralaimėjimų balansą turinčia ekipa – „Cleveland Cavaliers“ (8-21), tačiau pergalės „grizliai“ svečiuose neiškovojo – nusileido 107:114 (27:25, 24:30, 36:26, 20:33).
Kevinas Love'as ir Jonas Valančiūnas
Kevinas Love'as ir Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Visų rungtynių metu vyko permaininga kova, tačiau net 36 taškai per trečią kėlinį svečiams iš Memfio prieš lemiamą ketvirtį leido susikrauti šešių taškų pranašumą (87:81).

Dar likus šešioms minutėms „Grizzlies“ pirmavo 103:96, tačiau tuomet varžovams tikrą pirtį užkūrė „Cavaliers“ ekipa su Kevinu Love'u priešakyje.

Šeimininkai spurtavo net 18:4, o du labai svarbius tritaškius, išvedusius Klyvlando ekipą į priekį, pataikė būtent K.Love'as. „Grizzlies“ lemiamų atakų metu strigo, o pergalę jų varžovams baudų metimais įtvirtino Colinas Sextonas.

Jonas Valančiūnas ant parketo praleido 30 minučių ir pasižymėjo solidžiu dvigubu dubliu – 14 taškų (7/13 dvit.) ir 14 atkovotų kamuolių. Vidurio puolėjas taip pat atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir net 4 kartus blokavo varžovų metimus.

Tai buvo 15-asis lietuvio dvigubas dublis šiame NBA sezone.

Beje, antrajame kėlinyje eilinį kamuolį puolime atkovojęs „Cavaliers“ aukštaūgis Tristanas Thompsonas peržengė 2000 atkovotų kamuolių puolime ribą. Tik jis ir Žydrūnas Ilgauskas gali pasigirti tokiais skaičiais „Cavs“ klube.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo puolime tiesiog sprogęs Jordanas Clarksonas. Gynėjas pelnė 33 taškus ir pataikė 6 tolimus metimus iš 8.

„Cavaliers“: Jordanas Clarksonas 33, Kevinas Love'as 21 (13 atk. kam.), Darius Garlandas 14, Cedi Osmanas 13, Tristanas Thompsonas 10 (15 atk. kam.).

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas Jr. 24, Dillonas Brooksas 16, Jonas Valančiūnas 14, Jae Crowderis 10, Ja Morantas 8 (11 rez. perd.).

Tiek „Cavaliers“, tiek „Grizzlies“ klubai savo konferencijose užima 13 vietas.