2019 11 10

J.Valančiūno tritaškiai skriejo pro šalį, o „Grizzlies“ nesustabdė Slovėnijos vunderkindo

Antrą naktį iš eilės NBA lygoje rungtyniavusi „Memphis Grizzlies“ (2-7) ekipa su Jonu Valančiūnu ir vėl patyrė nesėkmę. Į „FedExForum“ namų areną grįžę krepšininkai nesustabdė su trigubu dubliu flirtavusio Luka Dončičiaus bei 122:138 (34:31, 28:37, 29:36, 31:34) nusileido „Dallas Mavericks“ (6-3).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Keturiais Jono Valančiūno taškais be atsako antrąjį kėlinį pradėjusi „Grizzlies“ dar pirmavo 40:37, tačiau tuomet aukštesnę pavarą įjungę svečiai iš Dalaso atkarpą laimėjo 30:13 ir susikūrė solidų dviženklį pranašumą.

Trečiajame kėlinyje „grizliai“ ir vėl priartėjo per kovinį atstumą (74:78), tačiau antroji „Mavericks“ puolimo banga šeimininkus nubloškė dar toliau – 91:104.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, o paskutinėmis minutėmis šansą pasireikšti gavo mažiau rungtyniaujantys krepšininkai.

Jonas Valančiūnas aikštėje praleido 23 minutes, per kurias spėjo pelnyti 10 taškų (3/7 dvit., 0/4 trit., 4/4 baud.), atkovoti 3 kamuolius, atlikti 3 rezultatyvius perdavimus ir vieną metimą blokuoti.

Kitoje barikadų pusėje nesulaikomai žaidė Luka Dončičius. Nors slovėnas šiame sezone rungtyniavo mažiausiai laiko (28 min.), tačiau vis tiek spėjo pasižymėti 24 taškais, 14 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyviais perdavimais.

Abiejose komandose poilsio sumetimais šiame mače nerungtyniavo svarbūs krepšininkai: Memfio klubas ilsino antrąjį šaukimą Ja Marontą, o Dalaso – latvį Kristapą Porzingį.

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas Jr. 23, Jae Crowderis 18, Tyusas Jonesas ir Marko Guduričius po 14, Kyle'as Andersonas 12, Jonas Valančiūnas 10.

„Mavericks“: Luka Dončičius 24, Timas Hardaway Jr. 20, Justinas Jacksonas 17, Sethas Curry 16.