2021 04 15

J.Valančiūnui nusviro rankos: kosminis L.Dončičiaus tritaškis su sirena atėmė iš lietuvio pergalę

Luka Dončičius smeigė neįtikėtiną tritaškį paskutinę ketvirtojo kėlinio akimirką ir kaip reikiant nuliūdino Joną Valančiūną – „Dallas Mavericks“ (30-24) nugalėjo „Memphis Grizzlies“ (27-26) ekipą 114:113 (32:34, 25:26, 26:29, 31:24).

Žaidimas vyko taškas į tašką visą ketvirtą kėlinį, o jo pabaigoje iniciatyvą lyg ir laikė rankose „Grizzlies“ ekipa, ai padidino skirtumą iki 5 taškų, likus žaist dvi minutes.

Vis tik tuomet Kristapo Porzingio ir L.Dončičiaus metimai nukirpo skirtumą iki minimumo (110:111).

Ja Morantas sumetė baudų metimus ir paliko 24 sekundes varžovams, o L.Dončičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. Pražanga sustabdytas buvo Graysonas Allenas, likus žaisti 2,2 sek., tačiau abi jo baudos skriejo pro šalį ir „Mavs“ sužibo viltis.

Ir sužibo ji ryškiai. L.Dončičius gavo kamuolį ir šokdamas į priekį paleido tolimą bombą, susprogdinusią „Grizzlies“ viltis.

J.Valančiūnas nusvirusiomis rankomis žiūrėjo į vieną tašką po slovėno šūvio ir sunkiai galėjo patikėti, kad kišenėje buvusi pergalė atiteko varžovams.

JV per 33 minutes pelnė 19 taškų (7/12 dvit., 5/8 baud. met.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir 5 kartus prasižengė.

Kai lietuvis buvo aikštėje, „grizliai“ surinko 10 taškų mažiau nei svečiai.

Beje, tai buvo rekordinės J.Valančiūno rungtynės. Jis surinko 40-ąjį dvigubą dublį šiame sezone ir pagerino praėjusio sezono rezultatą, kuomet fiksavo 39 dublius.

Didvyriu tapusio L.Dončičiaus sąskaitoje – 29 taškai ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

Slovėną sveikino ir LeBronas Jamesas socialiniuose tinkluose. „Vau, vau, vau! Nagi, Luka, tu juk nerimtai?!“

„Grizzlies“: G.Allenas 23, J.Valančiūnas 19 (15 atk. kam.), J.Morantas 17, D.Brooksas 15.

„Mavericks“: L.Dončičius 29 (9 rez. perd.), K.Porzingis 21, D.Powellas 12, T.Hardaway'us 11.