2022 04 25

Karjeros rekordą pasiekęs J.Valančiūnas ir „pelikanai“ vėl užtemdė „saules“

Jonas Valančiūnas sužaidė slogias ir pralaimėjimu pasibaigusias rungtynes prieš kelias dienas, bet reabilitavosi įspūdingu būdu. Lietuvis pagerino karjeros rekordą atkrintamosiose varžybose ir atvedė „New Orleans Pelicans“ į antrąją pergalę prieš reguliariojo sezono nugalėtojus „Phoenix Suns“ krepšininkus – 118:103 (25:22, 24:29, 35:23, 34:29). „Pelikanai“ išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 2-2.
Jonas Valančiūnas ir Jose Alvarado
Jonas Valančiūnas ir Jose Alvarado / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Fantastiškai žaidęs J.Valančiūnas per 32,5 minutės pelnė net 26 taškus (8/14 dvit., 1/1 trit., 7/11 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, vieną kartą suklydo ir dusyk prasižengė.

Lietuviui esant aikštėje „Pelicans“ varžovus pranoko net 19 taškų skirtumu – tai geriausias rezultatas Naujojo Orleano komandoje.

Ligšiol J.Valančiūno rezultatyvumo rekordas atkrintamosiose buvo 24 taškai, kuriuos jis įmetė 2016 metais atstovaudamas „Toronto Raptors“ komandai. Karjeros rekordą lietuvis pagerino žaisdamas 52-ąsias rungtynes atkrintamosiose.

J.Valančiūnas vos 6 taškus surinko per visas trečiąsias serijos rungtynes, o šį skaičių ketvirtajame mače viršijo jau pirmajame kėlinyje.

Puikiai po krepšiais grūmęsis lietuvis įmetė 9 taškus, dar 11 pridėjo Brandonas Ingramas, o šių dviejų krepšininkų vedami „Pelicans“ sužaidus kėlinį pirmavo 25:22.

Šeimininkai pirmavo ir didžiąją dalį antrojo ketvirčio, bet „Suns“ sugebėjo užbaigti pirmąją susitikimo pusę spurtu 7:1 ir išėjo į rūbinę su minimaliu pranašumu – 51:49.

„Pelikanai“ vėl plačiai sparnus išskleidė trečiajame ketvirtyje. Kėlinį šeimininkai pradėjo 12:2, o net 16 taškų per kėlinį pelniusio B.Ingramo vedamas Naujasis Orleanas mėgavosi dviženkle persvara – 84:74.

Ketvirtajame kėlinyje savo magiją ėmė demonstruoti rezultatyvius perdavimus skirstęs Chrisas Paulas, kurio „Suns“ priartėjo iki 85:89, bet tada prasidėjo J.Valančiūno šou.

Lietuvis pelnė 7 taškus iš eilės, įskaitant ir pirmąjį tritaškį šioje serijoje, bei inicijavo galingą „Pelicans“ spurtą 12:0, po kurio šeimininkai jau turėjo milžinišką 16 taškų persvarą – 101:85.

Per likusį laiką „Suns“ atkurti intrigos nesugebėjo, o iš viso 11 taškų per ketvirtą kėlinį pelniusio J.Valančiūno pastangos nenuėjo perniek – „Pelicans“ iškovojo įspūdingą pergalę.

„Suns“ antrose rungtynėse iš eilės žaidė be traumuoto Devino Bookerio, o „Pelicans“ šįsyk pritemdė ir kitą „saulių“ lyderį Ch.Paulą.

Veteranas per 35 minutes pelnė vos 4 taškus (2/5 dvit., 0/3 trit.) ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, o jam ramybės nedavęs „Pelicans“ naujokas Jose Alvarado išprovokavo net kelias Ch.Paului nebūdingas klaidas, kurių iš viso įžaidėjas padarė tris.

Penktosioms rungtynėms komandos vėl kelsis į Finiksą. Jos bus žaidžiamos naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30 (10/18 dvit.), Jonas Valančiūnas 26 (15 atk. kam.), CJ McCollumas 18 (2/9 trit., 9 atk. kam.), Herbas Jonesas 13.

„Suns“: Deandre Aytonas 23 (11/14 dvit., 8 atk. kam.), JaVale'as McGee 14 (7/7 dvit.), Cameronas Johnsonas 13, Jae Crowderis 11 (5 atk. kam., 5 rez. perd.).