2021 02 04

Liūdnas karjeros vakaras: D.Sabonio taškų rekordą užgožė Giannio komandos dominavimas

Praėjus vos parai po to, kai pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą, Domantas Sabonis užfiksavo naują asmeninį taškų rekordą. Lietuvos rinktinės puolėjui užteko trijų kėlinių, kad pelnytų net 33 taškus, tačiau nuostabų jo pasirodymą užgožė triuškinantis „Indiana Pacers“ (12-10) pralaimėjimas.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

„Ristūnai“ svečiuose 110:130 (21:29, 30:39, 21:38, 38:24) nusileido vieniems NBA favoritų „Milwaukee Bucks“ (13-8) krepšininkams.

D.Sabonis karjeros rekordą užfiksavo vos per 31 minutę. 33 taškus jis susirinko pataikydamas 11 dvitaškių iš 20, 3 tritaškius iš 5 ir abu baudų metimus. Be taškų, lietuvis dar spėjo atkovoti 12 kamuolių ir atlikti 6 rezultatyvius perdavimus. Taip pat jis po dukart suklydo ir prasižengė.

Domas šiose rungtynėse pagerino ir daugiau karjeros rekordų. Jis pirmą sykį pataikė net 14 metimų „iš žaidimo“, taip pirmąsyk ir atakavo tiek gausiai – net 25 sykius.

Ankstesnis geriausias jo pasiekimas buvo 32 taškai, kuriuos jis dukart įmetė šiame sezone – sezono atidarymo mače prieš „New York Knicks“ ir vakarykštėse rungtynėse prieš „Memphis Grizzlies“.

Karjeros rezultatyvumo rekordą Milvokyje 24-erių lietuvis pasiekė dar trečiajame kėlinyje, bet D.Sabonio tai nepaguodė.

„Pacers“ lyderiui pelnius 33-ąjį tašką, Indianos ekipa atsiliko net 70:96 ir žvelgė sutriuškinimui į akis.

Vienu metu ketvirtajame kėlinyje skirtumas tarp komandų pasiekė net 40 taškų (74:114), o perpus „Bucks“ pranašumą svečiams pavyko nukirpti tik ketvirtajame kėlinyje žaidžiant atsarginiams krepšininkams. Tarp jų, suprantama, jau nebuvo D.Sabonio, kuris prisėdo ant suolo dar nesibaigus trečiajam ketvirčiui.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė trigubą dublį surinkęs Giannis Antetokounmpo.

Graikas per 30,5 minutės įmetė 21 tašką (7/8 dvit., 7/8 baud.), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Tai jau trečias „Bucks“ puolėjo trigubas dublis šį sezoną, o pagal šį rodiklį jis aplenkė D.Sabonį, (2).

Ketvirtajame kėlinyje, kai rungtynių baigtis jau buvo aiški, „Bucks“ graikas susirado ir naują veiklą. Pasiskolinęs iš fotografo fotoaparatą, G.Antetokounmpo gaudė geriausius aikštėje lakstančių krepšininkų kadrus.

Beje, nors formaliai rungtyniauja toje pačioje sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, D.Sabonis ir G.Antetokounmpo tiesioginėse dvikovose atsidurdavo itin retai.

Lietuvis gynyboje dažniausiai prižiūrėjo „Bucks“ ekipos gynėjus, o užduotis gintis nuo graiko buvo patikėta „Pacers“ įžaidėjui Malcolmui Brogdonui, kai „Pacers“ puolime nesėkmingai D.Sabonį bandė stabdyti Milvokio centras Brookas Lopezas.

„Bucks“ varžovus šiose rungtynėse užpylė tritaškiais. Vien per pirmuosius du kėlinius „elniai“ jų pataikė 12, o iš viso realizavo 21 tolimą metimą iš 48. „Pacers“ kitoje aikštės pusėje įmetė tik 11 tritaškių iš 34.

Sutriuškinimą patyrę „Pacers“ Rytų konferencijoje išlieka penktoje pozicijoje. „Bucks“ pakilo į antrąją vietą.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 21 (7/8 dvit., 14 atk. kam., 10 rez. perd.), Brynas Forbesas 20 (4/7 trit.), Bobby Portisas 18 (4/5 trit., 9 atk. kam.), Donte DiVincenzo 16 (4/8 trit.), Khriss Middletonas 12, Jrue Holiday (7 atk. kam.) ir Brookas Lopezas po 11.

„Pacers“: Domantas Sabonis 33 (12/20 dvit., 12 atk. kam., 6 rez. perd.), Justinas Holiday 15 (8 atk. kam.), Doigas McDermottas 13 (7 atk. kam.), Malcolmas Brogdonas 12 (5/17 metimai), Aaronas Holiday 11.