2023 01 27

„Mavericks“ skausmas – prarado L.Dončičių, bet šventė pergalę

Luka Dončičius veržėsi po krepšiu, klaidino vieną varžovą, tačiau užlipo ant kito kojos ir kryptelėjo kairiąją čiurną.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Buvo sužaistos vos trys minutės, o „Dallas Mavericks“ (26-24) lyderis dar nepelnęs nė taško, kai skausmo perkreiptu veidu paliko aikštelę ir ją nebegrįžo.

Lyderio vaidmenį perėmė Spenceris Dinwiddie, pelnęs 36 taškus (5/6 trit.) per 40 minučių ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, o „Mavericks“ išvykoje dramatiškai 99:95 (32:32, 22:16, 22:21, 23:26) palaužė ir „Phoenix Suns“ (25-25).

Permainingose rungtynėse „Suns“ pradžioje išsiveržė į priekį (28:19), tačiau „Mavericks“, atsigavusi po šoko, perėmė iniciatyvą ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje jau svečiai pirmavo 9 taškais (95:86).

„Suns“ pakilo į lemiamą šturmą ir Chrisas Paulas dvitaškiu likus žaisti 19,1 sek. užbaigė šeimininkų spurtą 9:1. Iš „Mavericks“ persvaros liko vos taškas (96:95).

Reggie Bullockas tuomet dar prametė vieną baudą (97:95), bet „Mavericks“ sugriebė kamuolį puolime ir Dwightas Powellas įtvirtino dramatišką pergalę.

„Suns“: Chrisas Paulas (10 rez. perd., 6 atk. kam.) ir Cameronas Johnsonas (8 atk. kam., 5/7 trit.) – po 22, Deandre Aytonas 19 (20 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 16.

„Mavericks“: Spenceris Dinwiddie 36 (5/6 trit., 9 rez. perd., 6 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 18 (12 atk. kam.), Dwightas Powellas 15, Timas Hardaway 11 (9 atk. kam.), Reggie Bullockas 10.