2025-05-06 15:58

„Nuggets“ herojus nustebino – pasirodė su tragiškos lemties „Ryto“ legionieriaus sūnumis

Fantastiškai paskutines rungtynių minutes sužaidę „Denver Nuggets“ krepšininkai pergalingai pradėjo NBA Vakarų konferencijos pusfinalio seriją prieš „Oklahoma City Thunder“, o rungtynių herojumi tapęs Aaronas Gordonas po susitikimo nustebino į spaudos konferenciją atsivesdamas du mažuosius palydovus.

Nuostabaus Nikolos Jokičiaus vedami „Nuggets“ 121:119 parklupdė „Thunder“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Lemiamu šiose rungtynėse tapo A.Gordono tritaškis likus 2,8 sek., persvėręs rezultatą ir atnešęs pergalę Denveriui.

29-erių puolėjui tai buvo jau antras pergalingas metimas šiose atkrintamosiose, o šįkart po rungtynių į spaudos konferenciją jis atsivedė du mažamečius: penkiametį Zayne'ą ir dvejų metų Brody.

Tai – A.Gordono sūnėnai. Jų tėtis – Drew Gordonas – pernai tragiškai žuvo autokatastrofoje. Keleriais metais už A.Gordoną vyresnis Drew taip pat buvo krepšininkas, o prieš septynerius metus vilkėjo ir tuomečio Vilniaus „Lietuvos ryto“ aprangą.

„Labai jį palaikėme“, – paklaustas, ar palaikė dėdę jam atliekant paskutinį metimą, nesutriko Zayne'as.

Jaunesnysis D.Gordono sūnus spaudos konferencijos pabaigoje dar atsargiai ištarė „Pirmyn, Nuggets“.

Kadaise ne mažiau talentingu žaidėju už brolį laikytas D.Gordonas NBA duris pravėrė tik trumpam, kai sužaidė 9 rungtynes „Philadelphia 76ers“, bet turėjo sėkmingą karjerą Europoje. Jis žaidė ne tik Lietuvoje, bet ir Belgrado „Partizan“, Sasario „Dinamo“, Sankt Peterburgo „Zenit“, Krasnodaro „Lokomotiv“, Kyjivo „Budivelnyk“ ir kituose klubuose.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Drew Gordonas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Drew Gordonas

Deja, jo gyvenimas baigėsi 2024 m. gegužės 30-ąją, kai dviejų automobilių susidūrime Oregono valstijoje jo patirti sužalojimai lėmė mirtį.

Jo brolis Aaronas buvo pašauktas ketvirtuoju šaukimu 2014 m. naujokų biržoje ir jau vienuoliktą sezoną žaidžia NBA lygoje, atstovaudamas iš pradžių „Orlando Magic“, o dabar – „Nuggets“ ekipai. Su pastarąja jis prieš dvejus metus tapo NBA čempionu.

Jis buvo atvykęs ir į Vilnių, kai čia žaidė jo brolis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rungtynių akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Drew ir Aaronas buvo ne tik broliai, bet ir geriausi draugai. A.Gordonas prieš šį sezoną žuvusio brolio garbei pasikeitė marškinėlių numerį iš 50-ojo į 32-ąjį – būtent su tokiu skaičiumi didžiąją karjeros dalį žaidė Drew.

„Tai reiškia, kad jis bus su manimi. Jis saugos tiek mano užnugarį, tiek priekį“, – prieš sezoną sakė A.Gordonas.

„Scanpix“/AP nuotr./Triumfuojantis Aaronas Gordonas (viduryje)
„Scanpix“/AP nuotr./Triumfuojantis Aaronas Gordonas (viduryje)

Apie ypatingą jį ryšį praėjusią savaitę rašęs žurnalistas Marcas J. Spearsas priminė kadaise D.Gordono ištartus žodžius, kad „jis negalėtų labiau didžiuotis tuo, kokiu žaidėju ir žmogumi tapo jo jaunesnis brolis“.

Kaip teigė pats A.Gordonas, jis buvo pažadėjęs broliui, kad jei šiam kas nutiktų, jis pasirūpins jo šeima. Dabar jis tai ir daro.

Jis įkalbėjo Drew našlę Angelą su sūnumis persikelti į Denverį, kad galėtų dažniau leisti laiką su berniukais. Sezono metu Angela su vaikais buvo dažni svečiai „Nuggets“ namų rungtynėse, o per atkrintamąsias kartu keliauja ir į išvykas.

A.Gordonas palaiko nuolatinį ryšį ir su 12-mečiu D.Gordono pirmagimiu Jaydenu, kurio žuvęs krepšininkas susilaukė su kita moterimi. Jaydenas, kai tik gali, atvyksta į Denverį susitikti su dėde.

„Padaryčiau viską dėl šių berniukų. Nėra nieko, ko dėl jų nepadaryčiau. Mano mąstyme įvyko pokyčiai, dėl kurių dabar į viską žiūriu kitaip“, – „Andscape“ sakė A.Gordonas.

Nepaisant to, kad išgyveno skaudžią tragediją už aikštės ribų, ant parketo „Nuggets“ puolėjas žaidžia geriau nei bet kada anksčiau. Šiose atkrintamosiose jis fiksuoja 19,3 taško ir 6,8 atkovoto kamuolio rodiklius, o „Nuggets“ pamažu artinasi prie dar vieno čempionų titulo.

„Jis – šios komandos siela. Jis turbūt negauna tiek pagarbos, kiek nusipelno. Bet manau, kad jam to ir nereikia“, – po pergalės sakė N.Jokičius.

Antrąsias rungtynes „Thunder“ ir „Nuggets“ žais naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą