Pailsėjęs D.Sabonis išrašinėjo trigubo dublio pamokas V.Wembanyamai

Į „All-Star“ rungtynes daugelio nuomone neteisingai neišrinktas Domantas Sabonis pailsėjo savaitę ir grįžo į dominavimo režimą. Lietuvis užfiksavo eilinį trigubą dublį, o jo atstovaujami „Sacramento Kings“ (32-23) namuose 127:122 (30:32, 35:25, 28:30, 34:35) palaužė „San Antonio Spurs“ (11-45) su Victoru Wembanyama priešakyje.

Nuo praėjusio trečiadienio rungtynių neturėjęs D.Sabonis žaidė taip pat įspūdingai, kaip ir iki pertraukos.

Lietuvis per 33 minutes pelnė 22 taškus (11/15 dvit.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų, blokavo 1 metimą, du kartus suklydo ir sykį prasižengė.

Jam esant aikštėje „Kings“ varžovus pranoko 15 taškų skirtumu.

D.Sabonis užfiksavo jau 38-ą iš eilės ir 51-ą iš viso dvigubą dublį šiame sezone. Pagal šį rodiklį jis užtikrintai pirmauja tarp visų NBA žaidėjų.

Lietuvis pirmauja ir pagal trigubus dublius – tai jam buvo jau 19-as šiame sezone. Per visą karjerą mūsiškis surinko jau 51 trigubą dublį ir NBA istorijoje užima 11-ąją vietą.

„Spurs“ krepšininkai pirmavo 39:33 antrojo kėlinio pradžioje, bet pagreitį pagavę „Kings“ šovė į priekį 28:14 ir ketvirčio pabaigoje jau patys mėgavosi pranašumu (61:53).

Trečiajame kėlinyje jie pirmąsyk pabėgo dviženkliu skirtumu (87:76), o po 36 žaidimo minučių pirmavo 93:87.

Vis dėlto Teksaso komanda lengvai pergalės neatidavė. Keldonas Johnsonas pataikė tritaškį, V.Wembanyama pelnė dvitaškį su pražanga, tolimą metimą pridėjo ir Devinas Vassellas ir likus daugiau nei 2 minutėms „Spurs“ po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 120:116.

Bet į tai „Kings“ atsakė atkarpa 9:0 ir pačiupo pergalę. Iš pradžių floaterį pataikė Malikas Monkas, kitoje atakoje po D.Sabonio perdavimo tritaškį smeigė De'Aaronas Foxas, tuomet greitoje atakoje dėjimu pasižymėjo Keeganas Murray, o spurtą metimu iš vidutinio nuotolio vainikavo D.Foxas – likus 32 sek. Sakramento krepšininkai atitrūko 125:120 ir pasiekė pergalę.

D.Sabonio tiesioginis oponentas šiose rungtynėse buvo talentingasis V.Wembanyama. Jis buvo per plauką nuo istorinio „5-5-5-5-5“ pasirodymo – prancūzas pelnė 19 taškų (7/15 dvit., 1/6 trit., 2/3 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius ir blokavo 5 metimus.

„Kings“ Vakarų konferencijoje žengia aštunti, „Spurs“ yra paskutiniai penkiolikti.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 28 (10/12 dvit., 9 rez. perd.), Domantas Sabonis 22 (11/15 dvit., 11 atk. kam., 11 rez. perd.), Kevinas Huerteris (5/8 trit.) ir Malikas Monkas po 21, Keeganas Murray 16.

„Spurs“: Devinas Vassellas 32 (10/14 dvit., 7 rez. perd.), Victoras Wembanyama 19 (13 atk. kam., 5 per. kam., 5 blk.), Keldonas Johnsonas 18, Jeremy Sochanas 16 (8 atk. kam.).