2021 05 10

Prisidirbo: varžovui į tarpkojį trenkęs Luka Dončičius išvarytas iš aikštės

Luka Dončičius buvo išvytas iš aikštės, bet net ir tai nesutrukdė „Dallas Mavericks“ (40-28) ekipai pasiekti pergalę. Be lyderio likę teksasiečiai svečiuose 124:97 (39:30, 25:23, 34:19, 26:25) sutriuškino „Cleveland Cavaliers“ (21-47).
Luka Dončičius buvo priverstas apleisti aikštelę trečiajame kėlinyje
Luka Dončičius buvo priverstas apleisti aikštelę trečiajame kėlinyje / „Scanpix“ nuotr.

L.Dončičius per beveik 22 minutes spėjo pelnyti 15 taškų, atkovoti 5 kamuolius ir atlikti 5 rezultatyvius perdavimus, bet turėjo apleisti aikštelę jau pačioje trečiojo kėlinio pradžioje.

Slovėnas buvo nubaustas už smūgį „Cavaliers“ gynėjui Collinui Sextonui į tarpkojį, kai žaidėjai kovojo dėl pozicijos po Klivlando komandos krepšiu.

Epizodą peržiūrėję teisėjai nesudvejoję skyrė Lukai diskvalifikacinę pražangą, o pats žaidėjas po mačo teisinosi nežinojęs, kur tiksliai trenkė savo oponentui.

„Žinojau, kad jam pataikiau, bet tol, kol nepažiūrėjau pakartojimo, nežinojau, kur tiksliai, – sakė slovėnas. – Nebandžiau to padaryti tyčia. Taip rungtynėse nutinka dažnai – tiesiog du vyrukai kovojo dėl kamuolio.“

Ant L.Dončičiaus nepyko ir pats C.Sextonas.

„Nejaučiu jam pykčio – tai buvo paprastas epizodas. Jis tiesiog bandė atsitverti po krepšiu“, – sakė 24,4 taško per rungtynes renkantis įžaidėjas.

Nors prarado lyderį, „Mavericks“ pergalė iš rankų neišslydo.

Tuo metu, kai slovėnas paliko aikštelę, Dalasas pirmavo 68:57, o dar iki trečiojo kėlinio pabaigos skirtumas tarp komandų pasiekė net 26 taškus – 98:72.

Paskutiniame ketvirtyje „Mavs“ jau beliko sutvarkyti formalumus, o kelis sykius skirtumas buvo pasiekęs ir 30 taškų.

Mačo pabaigoje „Mavericks“ krepšininkus pradžiugino ir vos devintas karjeroje milžino Bobano Marjanovičiaus tritaškis.

Svarbų laimėjimą pasiekusi Dalaso komanda mėgina išvengti papildomo 7-10 vietų turnyro dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas.

„Mavericks“ šiuo metu yra penktoje Vakarų konferencijos vietoje ir turi nežymų pranašumą prieš šeštoje pozicijoje esančius „Portland Trail Blazers“ (39-29) ir septintąją vietą užimančius „Los Angeles Lakers“ (38-30). Iki reguliariojo sezono finišo visos šios komandos dar sužais po keturis mačus.

„Cavaliers“: Collinas Sextonas 24 (7 rez. perd.), Mfiondu Kabengele 14, Brodricas Thomasas 13, Isaacas Okoro 12, Damyeanas Dotsonas 10.

„Mavericks“: Timas Hardaway'us 25 (7/11 trit.), Joshas Richardsonas 20, Luka Dončičius 15, Jalenas Brunsonas 13 (7 rez. perd.), Dwightas Powellas 12 (9 atk. kam.).