2021 05 10

Rizikingoje zonoje atsidūrę čempionai gelbėjasi – A.Daviso sezono mačas lėmė „Lakers“ pergalę

Už pirmojo Vakarų konferencijos šešeto ribų atsidūręs „Los Angeles Lakers“ (38-30) klubas bando išvengti papildomo 7-10 vietų turnyro dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas. Titulą ginantis klubas namuose 123:110 (30:19, 29:28, 39:30, 25:33) įveikė vienus NBA lyderių „Phoenix Suns“ (48-20) krepšininkus.
Anthony Davisas
Anthony Davisas / „Scanpix“ nuotr.

„Lakers“ nepaisant šios pergalės išliko septintoje vietoje, kas reikštų, jog čempionams po kiek daugiau nei savaitės gali tekti žaisti papildomame 7-10 vietas užėmusių komandų turnyre dėl paskutinių dviejų bilietų į atkrintamąsias.

Jame Los Andželo klubui norint žaisti atkrintamosiose reiktų laimėti bent vienerias iš dvejų rungtynių.

Vis dėlto „Lakers“ dar nepraranda vilčių palypėti bent vienu laipteliu aukščiau ir taikosi į „Dallas Mavericks“ (40-28) bei „Portland Trail Blazers“ (39-29) klubus.

Į pergalę prieš antroje Vakarų konferencijos vietoje esančias „saules“ Kalifornijos ekipą vedė sezono mačą sužaidęs Anthony Davisas.

Traumų šešėlį, panašu, nusimetęs puolėjas žaidė beveik 41 minutę ir per šį laiką suvertė net 42 taškus (12/22 dvit., 1/5 trit., 15/17 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Tai pirmas kartas šiame sezone, kai A.Davisas peržengė 40 pelnytų taškų ribą – iki tol jo sezono rekordas buvo 37 taškai.

Be čiurnos skausmus jaučiančio LeBrono Jameso žaidę „ežeriniai“ nurūko į priekį jau pirmajame kėlinyje, kai vos jam įpusėjus jau turėjo dviženklę persvarą (22:6), o po trijų ketvirčių „Lakers“ pranašumas siekė net 21 tašką – 98:77.

Nors paskutiniame kėlinyje „Suns“ dar buvo priartėję iki 8 taškų, rimtesnės intrigos svečiams iš Finikso atkurti nepavyko ir „Lakers“ pasiekė labai svarbią pergalę.

Iki reguliariojo sezono finišo Los Andželo ekipa sužais dar keturis susitikimus.

„Lakers“: Anthony Davisas 42 (12/22 dvit., 15/17 baud., 12 atk. kam.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as (4/9 trit.) ir Alexas Caruso (8 rez. perd.) po 17, Benas McLemore'as ir Montrezlas Harrellas po 12.

„Suns“: Cameronas Payne'as 24 (5/5 dvit., 4/5 trit.), Devinas Bookeris 21 (11/13 baud.), Mikalas Bridgesas 15, Chrisas Paulas (10 rez. perd.) ir Jae Crowderis po 13.