2022 05 14

Senus laikus prisiminęs Klay Thompsonas išvedė „Warriors“ į Vakarų finalą

„Golden State Warriors“ nelengvai, bet užbaigė be Ja Moranto rungtyniavusių „Memphis Grizzlies“ sezoną. Pražydusio Klay Thompsono vedami „kariai“ šeštosiose Vakarų konferencijos pusfinalio rungtynėse 110:96 (30:26, 23:25, 25:26, 32:19) įveikė „grizlius“ ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-2.
Klay Thompsonas
Klay Thompsonas / „Scanpix“/AP nuotr.

Jau pirmajame kėlinyje apie save priminęs K.Thompsonas smeigė tris tritaškius, Stephenas Curry pridėjo du, bet irgi tris kartus iš toli pataikiusio Dillono Brookso vedami „Grizzlies“ toli varžovų nepaleido – 30:26 po pirmojo ketvirčio.

Dar dviem tritaškiais antrąjį kėlinį pradėjęs K.Thompsonas sukrovė „kariams“ 9 taškų persvarą (39:30), bet D.Brookso užkurtas Memfis spurtavo net 14:0 ir susikrovė rekordinę persvarą ketvirčio pabaigoje (51:44).

Tiesa, per paskutines keturias kėlinio minutes taškus pelnė tik „Warriors“ ir įpusėjus mačui pirmavo 53:51.

Trečiajame kėlinyje K.Thompsonas pelnė dar 10 taškų, bet „Grizzlies“ paleisti „karių“ į priekį neketino – po 36 žaidimo minučių San Fransisko komanda pirmavo tik 78:77.

Ketvirtajame kėlinyje „Warriors“ x faktoriumi tapo Andrew Wigginsas. Puolėjas ne tik puikiai gynėsi, bet ir pats per ketvirtį pelnė 10 taškų, o „kariai“ po 10 pelnytų taškų be atsako atitrūko 97:89 likus penkioms minutėms.

„Grizliai“ dar bandė kabintis į varžovus, tačiau galutinai juos palaužė du S.Curry ir vienas K.Thompsono tritaškis, po kurių šeimininkų persvara išaugo iki 108:92.

Nuo 2019 m. birželio iki 2022 m. sausio dėl sunkių traumų nežaidęs K.Thompsonas buvo pagrindinė „Warriors“ pergalės priežastis. Snaiperis žaidė net 42 minutes, per kurias pelnė 30 taškų (3/8 dvit., 8/14 trit.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 3 blokus.

Tiek daug tritaškių atkrintamųjų rungtynėse Klay pataikė pirmą kartą nuo 2018 m. gegužės.

Jam gerai talkino ir S.Curry, kuris kiek strigo per pirmus tris kėlinius, bet sumetęs reikalingus metimus svarbiausiu metu užbaigė susitikimą su 29 taškais (4/10 dvit., 6/17 trit., 3/4 baud.), 7 atkovotais kamuoliais, 5 rezultatyviais perdavimais ir 2 blokais per 40 minučių.

Neapdainuotu „Warriors“ herojumi tapo centras Kevonas Looney. Pirmą kartą šioje serijoje rungtynes starto penkete pradėjęs vidurio puolėjas pelnė tik 4 taškus (2/7 dvit.), bet atkovojo net 22 kamuolius, iš kurių net 11 – puolime. Be to, jis dar išskirstė ir 5 rezultatyvius perdavimus, dažniausiai po puolime atkovotų kamuolių atmesdamas kamuolį ant tritaškio linijos laukiantiems snaiperiams.

„Warriors“ šiose rungtynėse metė net 53 tritaškius ir pataikė 20.

Vakarų konferencijos finale „kariai“ žais prieš „Phoenix Suns“ arba „Dallas Mavericks“. Šių komandų serijoje vyrauja lygybė 3-3, o lemiamos septintos rungtynės bus žaidžiamos naktį iš sekmadienio į pirmadienį.

„Warriors“: Klay Thompsonas 30 (8/14 trit., 8 atk. kam.), Stephenas Curry 29 (6/17 trit., 7 atk. kam.), Andrew Wigginsas 18 (11 atk. kam.), Draymondas Greenas 14 (15 atk. kam., 8 rez. perd.), Jordanas Poole'as 12 (2/11 trit.).

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 30 (4/13 dvit., 7/15 trit.), Desmondas Bane'as 25 (4/7 trit., 7 atk. kam.), Jarenas Jacksonas 12 (4/12 dvit., 1/7 trit., 4 blk.).