-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos partizanų palaikai – vertybė

Šią savaitę Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo komisijos sprendimu į Kultūros vertybių registrą buvo įrašyti Priekulės I kaime (buv. Drukių k., Klaipėdos r.) palaidoti Lietuvos partizanų palaikai. Vertybei suteiktas nacionalinio reikšmingumo lygmuo.
Partizanų kapavietė pripažinta kultūrine vertybe.
Partizanų kapavietė pripažinta kultūrine vertybe. / Kultūros paveldo departamento nuotr.

1945 – 1954 sovietų okupacijos metais iš Priekulės valsčiaus (vėliau – rajono) į Priekulės I kaimo buvusį durpyną atveždavo ir užkasdavo žuvusius ar nužudytus Kęstučio Butigeidžio rinktinės partizanus. Tikslus jų skaičius nežinomas. Partizanų užkasimo vietoje Lietuvos šaulių sąjungos Priekulės kuopos šauliai 1993 metais pastatė ąžuolinį kryžių. Partizanų artimieji dalį teritorijos užsodino medeliais.

Šią vasarą Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritorinis padalinys gavo informaciją iš Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, kad sklypą, kuriame yra rezistencinės kovos aukų kapavietė, numatyta perduoti privačiai nuosavybei.

Specialistai, patikrinę šią informaciją ir gautus istorinius duomenis, dėl spėjamos kapavietės teritorijos užstatymo bei ribų nustatymo kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybės administraciją prašydamas skubiai organizuoti archeologinius tyrimus, nustatyti tikslią kapavietės vietą ir apibrėžti jos teritorijos ribas.

Kultūros paveldo departamentas, atsižvelgdamas į gautą istorinių tyrimų medžiagą apie palaidojimą, inicijavo minėtos vietos įregistravimą Kultūros vertybės registre.

Departamentas, remiantis rezistencijos kovos aukų kapų saugojimą reglamentuojančiais teisės aktais ir tuo, kad inicijuota šio objekto įrašymo į Kultūros vertybių registrą procedūra, kreipėsi į Klaipėdos apskrities viršininko administraciją reikalaudamas netvirtinti Venckų kadastro vietovės žemėtvarkos projekto, kuriuo formuojamas žemės sklypas rezistentų palaikų palaidojimo vietoje. Taip pat buvo reikalaujama įpareigoti pavaldžias institucijas nerengti žemės sklypų, į kuriuos patenka laidojimo vietos, planų ir neteikti jų derinti. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius