TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2016 07 08

A.Abromavičius: būtina didinti atlyginimus viešojo sektoriaus vadovams

Norint pritraukti profesionalius vadovus į viešąjį sektorių, būtina didinti atlyginimus, įsitikinęs buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius.
Aivaras Abromavicius
Aivaras Abromavicius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Biurokratų niekada nebūna per mažai, biurokratų visą laiką būna per daug. Dėl to mano kaip žmogaus, jau pajutusio tą politiką, pozicija išlieka visiškai nepakitusi: mažinti biurokratus ir valstybės tarnautojus kuo drastiškiau ir kuo radikaliau. O visiems kitiems – didinti atlyginimus, kad normalūs šviesūs žmonės taip pat turėtų ambicijų valstybiniame lygyje pasiekti kažkokių tai normalių karjeros viršūnių ir padaryti teigiamų darbų šalies labui“, – penktadienį žurnalistams sakė A.Abromavičius.

Mes per daug skurdūs, kad mokėtume mažus atlyginimus

Penktadienį kalbėdamas Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime Ukrainos Vyriausybėje dirbęs lietuvis teigė, jog šiuo metu siūlomi atlyginimai per maži, kad į atsakingas pareigas valstybės tarnyboje būtų galima prisivilioti kompetetingų, daug pasiekusių profesionalų.

„Su tokiais atlyginimais, kokius mes siūlome šiuo metu, už ypatingai atsakingas pozicijas, jie yra nepakankami, kad daugelis šviesių žmonių, pasiekusių visiškai neblogų rezultatų valdant ir pasaulines įmones, kad juos mes galėtume suvilioti dirbti valstybei. Dėl to norėčiau, kad tas populizmas nueitų į šalį, kad mes nebijotume sakyti: gerai, mes ministrui mokėsime 10 tūkst. eurų. Bet už tai gausime gerą ministrą ir tikrai jau apie korupciją neis kalbos. Nes kai vadovai pradeda gauti tinkamus atlyginimus, mano nuomone, tada jie pradeda būti suinteresuoti, kad visiems kitiems atlyginimai didėtų. Tai neprasideda, kaip bebūtų gaila, nuo apačios. Tikrai nepadidės pirmiausia atlyginimai stambiai visiems žemiau esantiems valstybės tarnautojams iki to, kol padidinsime atlyginimus vadovams“, – kalbėjo A.Abromavičius.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime Prienų rajone penktadienį dalyvavęs buvęs ministras skaitė pranešimą apie reformas, kurias pavyko įgyvendinti dirbant Ukrainoje bei taip pat pabrėžė pasiekimus mažinant valdininkų skaičių bei keliant atlyginimus aukščiausio lygio vadovams.

„Mano šūkis buvo, kad mes per daug skurdūs, kad mokėtumėte mažus atlyginimus“, – kalbėjo buvęs Ukrainos ministras.

Jis pasakojo drastiškai sumažinęs žmonių skaičių pavaldžiose įstaigose Ukrainoje, pradėdamas nuo tų, kurie nebuvo pasirengę eiti koja kojon su reformomis.

„Drastiškai mažindamas žmonių kiekį tikėjau, kad vienas sumažintas biurokratas sukuria dvi darbo vietas privačiame sektoriuje“, – kalbėjo A.Abromavičius.

Sumažinęs darbuotojų skaičių viešajame sektoriuje, jis ėmėsi to, ką rekomenduoja ir Lietuvai: padvigubino likusiųjų valdininkų atlyginimus.

„Kai žmonės pamatė pirmą lapelį su atlyginimu, daugelis buvo labai nustebę, atėjo pas mane, sako – gal mes galime dar sumažinti darbuotojų...“ – prisiminė buvęs Ukrainos ministras.

Neįvertiname to, ką pasiekė Lietuva

A.Abromavičius taip pat pabrėžė, kad neturėdami progos pažvelgti į save iš šono, lietuviai neįvertina šalies pasiekimų.

„Būdamas pilietis aš visiškai neįvertinau to, ką pasiekė Lietuva“, – pripažino jis.

A.Abromavičiaus teigimu, Lietuvos privalumas – jauni, pokyčių nebijantys politikai, didelis dėmesys skiriamas technologijoms. Jis taip pat pastebėjo, kad, skirtingai nei Ukrainoje, kur veši korupcija, Lietuvoje ši problema nėra didelė, tačiau pabrėžė būtinybę kovoti su korupcija.

„Lietuvoje yra tokių korupcinių vietelių, bet tokios didelio mastelio korupcijos vis dėlto nėra. Aišku, lietuviai visą laiką krepšinyje norime užimti tik pirmą vietą, kad atlyginimai kiltų tik dvigubai ir kad korupcijos nebūtų kaip jos nėra Suomijoje ir Švedijoje. Bet mes judame teigiama linkme – aš korupcijos pačia didžiausia Lietuvos problema tikrai nepavadinčiau. Yra atskiros valstybinės įmonės, yra kažkokios tai agentūros nelabai reformuotos – ten galima kažką patvarkyti. Bet emigracija žinoma išlieka viena iš svarbiausių (problemų)“, – įsitikinęs jis.

Aš iš tiesų didžiuojuosi Lietuvos pasiekimais, manau, kad esame teigiamame kelyje, – pridūrė A.Abromavičius.

„Aš iš tiesų didžiuojuosi Lietuvos pasiekimais, manau, kad esame teigiamame kelyje“, – pridūrė A.Abromavičius.

Dėl patirto spaudimo atsistatydinęs buvęs Ukrainos ministras stebėjosi, kad jį stabdė ir spaudimą priimti konkrečius asmenis į valstybines įmones dažnai darė būtent tie asmenys, kurie jį pasikvietė vykdyti reformų.

„Jeigu būčiau likęs, paklusęs nurodymams, kurie prieštarauja pareikštiesiems Maidano principams, būčiau nusižengęs ir prieš savo paties principus, vertybes, etikos standartus. Būčiau diskreditavęs save, savo komandą, visus užsieniečius vyriausybėje, visus reformatorius. Galbūt būčiau diskreditavęs Lietuvą. Ir būčiau atėmęs viltį iš Ukrainos žmonių, kurie tikėjosi, kad nauji žmonės vyriausybėje ir valdžioje gali paskatinti pokyčius šalyje“, – kalbėjo jis.

Apie savo atsistatydinimą A.Abromavičiaus pranešė vasario pradžioje, pareikšdamas, kad negali būti „širma korupcijai“, žlugdančiai jo pastangas atgaivinti karo nuniokotos Ukrainos ūkį. Vakarai šį žingsnį įvertino kaip rimtą signalą, kad Kijeve stringa būtinos reformos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius