2025-05-12 12:08 Atnaujinta 2025-05-12 13:26

Stepukonio byla: teisėsauga apklausė Poderskį

Pirmadienio rytą aplinkos ministras Povilas Poderskis apklaustas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (FNTT), kuri tiria nacionalinį stadioną turėjusio statyti privataus kapitalo fondo „BaltCap“ bylą, praneša Lietuvos radijas. FNTT teigimu, P.Poderskis buvo apklaustas kaip liudytojas.
Povilas Poderskis ir Šarūnas Stepukonis
Povilas Poderskis ir Šarūnas Stepukonis / 15min montažas

P.Poderskis pirmadienio apsilankymo FNTT detaliau nekomentavo. Komentarą LRT radijui pateikė Aplinkos ministerija, kuriai vadovauja P.Poderskis.

„Kol vyksta teisinės procedūros, ministras P.Poderskis susilaiko nuo šio klausimo komentavimo. Pažymime, kad minimi įvykiai siekia laikotarpį iki ministro P.Poderskio kadencijos pradžios, todėl situacijos vertinimas nebūtų etiškas“, – LRT teigė Aplinkos ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Tautvilė Merkevičiūtė.

Teisėsauga atlieka tyrimą dėl buvusio investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo partnerio Šarūno Stepukonio, įtariamo 42 mln. eurų pasisavinimu iš fondo įmonių, kurioms jis vadovavo. Daugumą šių lėšų Š.Stepukonis pralošė.

Buvęs „BaltCap“ fondo partneris sulaikytas praėjusių metų vasario 12-ąją, o kovo 22 dieną jam pritaikyta intensyvi priežiūra bei uždėta apykojė.

R.Žemaitaitis: informavo iš anksto

P.Poderskį į aplinkos ministro postą delegavusios „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis BNS sakė, kad P.Poderskis dar prieš skyrimą ministru informavo tiek jį, tiek šalies vadovus, kad turbūt bus apklausiamas tyrime, nes dirbo Vilniaus miesto savivaldybėje, kai ši sprendė dėl „BaltCap“ vaidmens vystant nacionalinį stadioną.

„Nemuno aušros“ pirmininkas teigė suprantantis ministro sprendimą nekomentuoti apklausos detalių.

„Ką ten komentuoti. Vyksta ikiteisminis tyrimas, medžiagos, matyt, irgi negali atskleisti“, – BNS sakė R.Žemaitaitis.

Susitikimas kalėjime

Aplinkos ministras Povilas Poderskis šių metų kovą patvirtino pernai kovą kalėjime lankęs keliasdešimties milijonų eurų pasisavinimu įtariamą buvusį investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo partnerį Š.Stepukonį.

„Su Šarūnu Stepukoniu turėjome bendrų darbinių projektų, kai ėjau savivaldybės administracijos (direktoriaus, – red. past.) pareigas ir buvome pažįstami, kaip ir daugelis kitų vilniečių, verslo, valdžios, visuomenės atstovų. Po to, kai Šarūną sulaikė, nusprendžiau, kad noriu sužinoti iš pirmų lūpų, kaip ir kodėl viskas nutiko“, – teigiama Aplinkos ministerijos BNS perduotame P.Poderskio komentare.

„Man tai buvo svarbu, nes pasitikėjau ir gerbiau šį žmogų. Kreipiausi į prokurorę, kuri suteikė leidimą tokiam vizitui, tuomet vieną kartą buvau apsilankęs kalėjime, pasikalbėjome“, – nurodė ministras.

Anot P. Poderskio, pokalbis įvyko pernai kovą, buvo asmeninis, todėl jo detalių jis nekomentavo. Ministras teigė nebuvęs apklaustas Europos prokuratūros ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos atliekamame ikiteisminiame tyrime.

„Pokalbis (...) buvo asmeninis, todėl jo detalių nekomentuoju. Žmogaus tamsos gelmė yra kurtinanti. Ikiteisminiame tyrime apklaustas nebuvau“, – teigiama P. Poderskio komentare.

R.Žemaitaitis BNS pirmadienį sakė nesureikšminantis šio susitikimo.

„Tai kad jis (P.Poderskis – BNS) nieko neslepia, gi nesusitiko jie kur nors Taline. Įkalinimo įstaiga – žinoma vieta, juk ne kur rūsy susitiko“, – kalbėjo „aušriečių“ lyderis.

„Nereikia ieškoti sliekų ten, kur jų nėra“, – pridūrė jis.

2015–2017 metais P.Poderskis dirbo Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus patarėju, 2017–2021 metais – sostinės savivaldybės administracijos direktoriumi. Jam užimant šias pareigas miesto taryba 2019-ųjų gruodį pritarė, kad su koncerno „Icor“ valdoma bendrovė „Axis industries“ ir finansuotoju „BaltCap“ būtų pasirašyta beveik 156 mln. eurų nacionalinio stadiono statybų ir valdymo sutartis.

Š.Stepukonis buvo „BaltCap“ infrastruktūros fondo partneris, jis buvo atsakingas už nacionalinio stadiono projektą.

Tikimasi, kad tyrimas bus baigtas iki šių metų pabaigos.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą