Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 11 08

Gyvenimas okupuotose Ukrainos teritorijose: stiprėja viltis, bet auga ir pavojus

Kai kurie jų pabėgo pėsčiomis, perlipę per sugriautą tiltą, kai jų kaimas paskendo kovose. Kiti išvažiavo automobilių kolonomis per Rusijos karinius patikros punktus.
Pabėgėliai iš Chersono regiono
Pabėgėliai iš Chersono regiono / „The New York Times“/Ivor Prickett nuotr.

Pokalbiuose šeimos, pabėgusios iš okupuoto Chersono regiono ir aplinkinių rajonų, pasakojo už nugaros palikusios kasdien augantį pavojų ir labai sunkų gyvenimą – virš regiono pakibo galbūt vieno svarbiausių šio karo mūšių grėsmė.

Kai praėjusią savaitę vėlyvą popietę prie patikros posto netoli Ukrainos valdomo Zaporižios miesto sustojo pusšimtis automobilių, įtampa keleivių veiduose buvo akivaizdi.

„Šlovė Ukrainai“, – sušuko viena moteris, apsikabinusi kareivį.

„Pamačiau Ukrainos vėliavą ir pradėjau verkti“, – sakė kita moteris Anna. Jos septynmetis sūnus tylėdamas žiūrėjo pro automobilio langą.

Rusijai sugriežtinus sienų kontrolę, šeimų, paliekančių Rusijos okupuotą teritoriją pietų Ukrainoje ir atvykstančių į Ukrainos valdomą teritoriją, skaičius smarkiai sumenko – dabar jų atvyksta vidutiniškai apie dvidešimt per dieną, o metų pradžioje jų dūdavo apie šimtą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius